YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da at kurtarma operasyonu
Görüntüler Manis'dan... Manisa'da su deposuna düşen talihsiz at yaklaşık 1.5 saat yaşam mücadelesi verdi. Talihsiz atı itfaiye ve vatandaşlar kurtardı. Bu işe en çok da atın sahibi sevindi. İşte o görüntüler...
Bu da at kurtarma operasyonu
04 Ağustos 2010 / 16:30 Güncelleme: 04 Ağustos 2010 / 16:31

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde eşine nadir rastlanan bir olay meydana geldi. Turgutlu Ovası Ekşiiğde Mevkiinde bir tarlada çift süren Kafkas isimli at aniden meyvelik içerisinde bulunan su deposuna ait çukurun içerisine düştü.

Sadece ön ayakları ve başı dışarıda kalan talihsiz at şans eseri çukura tamamen gömülmedi.

Yaklaşık 4 metre derinliğindeki içi su dolu çukurda yaklaşık 1.5 saat yaşam mücadelesi veren Kafkas isimli atın yardımına Turgutlu Belediyesi İtfaiye ekipleri yetişti. Burada atı kurtarmak için uzun süren bir çaba gösteren itfaiye erleri atı gövdesinden iple bağlayarak yaklaşık 20 dakika süren çaba sonrasında güçlükle Kafkas’ı düştüğü çukurdan vatandaşların yardımı ile çıkarttı.

Mehmet Keskinkasacı’ya (70) ait olduğu atın meyve bahçesinde çift sürdüğü sırada dengesini kaybederek su deposu çukuruna düştüğü öğrenildi. Sıkıştığı yerde acı çeken Kafkas’ın sahibi Mehmet Keskinkasacı atının çektiği acıyı şaşkın gözlerle izlerken “ Yaklaşık 7 yıldır Kafkas benim ufak bir tay iken aldığım atımı çok seviyorum bu şekilde acı çekmesi beni çok üzdü. Henüz çift sürmeye başlamamıştım ve atım dolaşıyordu nasıl olduysa aniden çukura düştü. İtfaiyecilerimize ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim “şeklinde konuştu. Ayrıca atın sağlık durumunun birkaç yara haricinde iyi olduğu bildirildi (İHA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler