YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu çocukların canı yanmıyor!
Siirt’te 2 ve 3 yaşında olan iki kardeş görenleri hayrete düşürüyor. Acı hissetmeyen iki kardeş, sıcak sobaya dokunup kaynar çay içiyor, yüksekten atlayıp, dikenlerin arasına yalın ayakla yürüyor.
Bu çocukların canı yanmıyor!
01 Temmuz 2013 / 18:46 Güncelleme: 01 Temmuz 2013 / 19:02

Siirt’in Doluharman köyünde oturan Kaygu ailesinin çocukları Diyaddin (3) ile kardeşi Bedrettin’in (2) doğuştan hiperaktif hareketleri anne ile babanın dikkatini çekti.

Baba Seyfettin Kaygu, çocuklarının yaktığı hareketlerden korktuğunu söyleyerek, doğuştan hiperaktif hareketler sergileyen çocuklarının akranları gibi hareket etmediğinden şikayetçi. Çocuklarının acıyı hissetmediğini ifade eden baba Kaygu, "Ellerini yanan sobanın içine daldırıp, kaynar çay içiyor, yüksek balkondan atlayıp dikenlerin içinde yürüyor. En büyüğünün vücudunda çok sayıda yanık var. İğneyi kendine batırıyor hiç ağrı hissetmiyor, birçok yerinde de şişlikler bulunuyor. Bu anlaşılır durum değil. Çocuklarımın bu antipati halleri bizi kuşkulandırıyor. Hatta bir keresinde evin yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki damından yalın ayak atlaması bizi korkuttu. Biz öldü sandık, ancak ayağa kalkarak hiçbir şey olmamış gibi yürüdüğünü şahit olduk. Çocuklarımın bu hareketlerini yetişkinlerin bile yapamayacağı tehlikeli hareketlerdir" dedi.
 
İki çocuğunu onlarca kez psikiyatri servisine götürdüğünü anlatan anne Şeyma Kaygu ise, çocuklarının bedenlerinde çok sayıda yara oluştuğunu, bu durumdan dolayı üzüldüğünü söyledi. Anne Kaygu, "Onları Siirt’te götürmediğim çocuk doktoru ve psikolog kalmadı. Ancak hiçbir netice alamadık. Büyükşehirlere tedavi yapmam istendi, ancak maddi durumumuz iyi olmadığı için tedavilerini yeterince yapamadım. Sıcaktan hiçbir şekilde etkilenmeyen ve ağrı hissetmeyen çocuklar soğuk suyu gördüklerinde ise kaçıyor. Vücudunun her yerine batırılan toplu iğnelere tepki vermiyor. Çocuklarımın bu davranışları bizi korkutuyor. Devlet yetkililerinden destek bekliyoruz" diye konuştu.
İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler