YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu çocuk 5 yaşında...
Herkesin bir derdi var ama onunki bambaşka... Onun derdi büyüyememek... 5 yaşında olan minik Seda yakalandığı amansız hastalığı yüzünden 6 aylık bir bebekmiş gibi görünüyor...
Bu çocuk 5 yaşında...
12 Şubat 2010 / 15:24 Güncelleme: 12 Şubat 2010 / 15:31

Yakalandığı amansız hastalığın pençesine düşen minik Seda, beyninde baş gösteren yeni bir rahatsızlıktan dolayı bugün Ambulans Helikopter ile acil olarak Ankara'ya gönderildi.

Rize'de yaşayan Şenol ve Gül Koto çiftinin ikinci çocukları olan beş yaşındaki Seda Melek Koto, doğumundan beri süre gelen "Metabolik protein parçalayamama" hastalığından dolayı beş yaşında olmasına rağmen 6 aylık bir bebek gibi görünüyor.

Beş yıldır hayatta kalma mücadelesi veren minik kız çocuğu bu kez beyninde meydana gelen bir rahatsızlıktan dolayı ölümle burun buruna geldi. Minik Seda'nın acil olarak Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne gönderilmesi gerekti.
Koto bugün sabah saatlerinde acil olarak Trabzon'dan genel ambulans helikopter ile Ankara'ya gönderildi. Helikopter Ambulans Seda'yı almak için Rize Belediyesi'ne ait helikopter pistine indi.

Seda ise özel donanımlı bir ambulans ile Çocuk Doktoru Selim Dereci kontrolünde kontrolünde piste getirildi. Seda'yı taşıyan Ambulans yanlış şeride girdiği için bir süre gecikmeli olarak piste ulaştı.

Seda annesi baba babasının göz yaşları arasında helikoptere bindirilerek yola çıktı.

Seda'nın doğduğu günden bu yana tedavi gördüğü ancak bir türlü iyileşemediği, her an ölümle burun buruna olduğu öğrenildi. Minik Seda'nın yüksek maliyet gerektiren tedavisi hayır severlerin destekleri ile devam ediyor. (iha)


 

seda
 // aygün tula
sedacım ben aygün abin ne olur çabuk iyleş geçmiş doğum günün kutlu olsun...
15 Şubat 2010 19:45
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler