YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu bebekler çok üzülecek!
Bu bebekler çok üzülecek!
29 Şubat 2012 17:42
Bugün dünyaya gelen bebekler, doğum günlerini kutlamak için 4 yıl bekleyecek.

Kahramanmaraş'ta bugün dünyaya gelen 20, Tokat ve Sivas'ta ise 15 bebek doğum günlerini 4 yılda bir kutlayacak.

Kahramanmaraş'ta, 4 yılda bir gelen 29 Şubat'ta 20 çocuk dünyaya ''merhaba'' dedi. Bugün çocuk sahibi olan bazı aileler, çocuklarının doğum gününü 4 yılda bir kutlayacakları için üzülürken, bazıları ise bunun bir ayrıcalık olduğunu düşünüyor.

Kahramanmaraş Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde kız çocuğu dünyaya getiren Zehra Çiriş, çocuğunu sağlıklı bir şekilde dünyaya getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Elif Yaren ismini verdikleri bebeklerinin doğum gününü 4 yılda bir kutlayacakları için üzüldüklerini belirten Çiriş, çocuğunun sağlıklı olmasının her şeyden önemli olduğunu ifade etti.

Ev hanımı Esra Elönü ise gece doğum yaptığını ve çocuğunun sağlıklı olduğunu belirtti. 29 Şubat'ta gerçekleştirdiği doğumun bir ayrıcalık olduğunu dile getiren Elönü, 4 yılda bir de olsa çocuğunun doğum gününü kutlayacağını kaydetti.


-Tokat ve Sivas-


Tokat Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları ve Kadın Doğum Servisinde 29 Şubatta 4'ü sezeryanla olmak üzere toplam 7 bebek dünyaya geldi.

Aybige adı verilen bebeğin annesi Gülce Bektaş (25), bebeğinin 29 Şubatta doğmasına sevinemediğini ifade ederek, ''Doğumu sezeryanla yaptım. Aslında 28 Şubatta doğmasını bekliyorduk ama bebeğim dünyaya geç geldi. Kızımın doğum gününü her yıl kutlayabilmek için doğum tarihini nüfusa 28 Şubat olarak yazdırmayı düşünüyorum'' diye konuştu.

Normal doğumla dünyaya gelen bebeklerden birinin annesi Hatice Aktaş (36) ise ''Bebeğimin 29 Şubatta dünyaya gelmesi tesadüf oldu. Üçüncü çocuğumuz oldu. Adını henüz koymadık'' dedi. Bebeğin babası Refik Aktaş da ''Diğer iki çocuğumuzun doğum günlerini her yıl kutlayabiliyoruz. Dünyaya yeni gelen kızımın doğum günü 4 yılda bir kutlanırsa evde kıskançlık çıkabilir'' dedi.

Sivas Devlet Hastanesi'nde ise bugün 2'si sezeryanla olmak üzere toplam 8 bebeğin dünyaya geldiği öğrenildi. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler