YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu adam tam anlamıyla 9 canlı!
Bu adam tam anlamıyla 9 canlı!
10 Mayıs 2013 08:38
Kendisini “İngiltere’nin en şanslı şanssız adamı” olarak tanımlayan 25 yaşındaki Matthew Hawskley tam sekiz kez ölümden döndü...

Başına gelmedik kalmayan Hawskley’in inanılmaz hikayesi 2011 yılında geçirdiği bir kazayla başladı.

Hawskley arkadaşlarıyla dalış yapmak için gittiği İrlanda’da suyun derinliğini ayarlayamayıp kayalara çarpınca boynunu kırdı. Yaralanma genç adamın dört kez kalp krizi geçirmesine ve komaya girmesine neden oldu.

Hawksley hastanede yatarken süper virüs olarak da bilinen ve pek çok antibiyotiğe dayanıklı MRSA virüsü kaptı, sonra da zatürreye yakalandı.

Virüslerle savaşırken Hawskley’in vücudunda bulunan bir yumruyu test eden doktorlar genç adamın testis kanseri olduğunu ortaya çıkardı.

Hawksley, “Geçirdiğim dalış kazasının ardından komadan çıktığımda sadede siyah beyaz şekiller görebiliyor ve konuşamıyordum. Tamamen felçliydim. Doktorlar aileme bir daha konuşamayacağımı ve hayatımı çenemle kontrol ettiğim bir tekerlekli sandalyede geçirmek zorunda kalacağımı söyledi. Birkaç ay sonra ilk adımımı attım” dedi.

Ancak tam her şeyi atlattığını düşündüğü anda önce hastalık kapan sonra da testislerinde bir tümör bulunan Hawksley, “Her şey bitti zannederken kanser olduğumu öğrenmek gerçekten zorlu bir süreçti. Önce hayatımı felçli olarak geçireceğimi sonra da kanserden ölebileceğimi öğrendim” dedi.

Yeniden sağlığına kavuşan Hawksley kanser hastaları yararına bir triatlona katılmayı planlıyor.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler