YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu adam çıldırmış olmalı!
Bu adam çıldırmış olmalı!
18 Nisan 2013 13:14
Alexander Polli adlı bir sporcu İspanya’daki Roca Foradaad dağında pelerin yardımıyla helikopterden atlayarak iki yüksek kayalık arasındaki boşluktan geçmeyi başardı.

Pelerininin arkasına uçmasını sağlayacak iki tane motorlu sistem monte eden Polli saatte 250 kilometre hızla adeta efsanevi çizgi film karakteri Batman gibi uçmayı başardı. 

20 saniye içinde yere inmeyi başaran Polli’nin görüntülerde ilk önce 2 kez deneme yaptığı görülüyor. Polli her türlü düzeneği hazırladıktan sonra ise atlamaya hazırlanıyor.

Helikopterle oldukça yüksek bir bölgeye hareketlenen Polli kendisine yardım eden ekipten onayı aldıktan sonra kendini boşluğa bırakıyor. Hızlı bir şekilde yere doğru inmeye başlayan Polli bir süreden sonra pelerinindeki motorlu düzeneği çalıştırarak 2 sarp kayanın ortasında oluşan boşluğa doğru hareket ediyor.

Boşluğun içinden hızla geçmeyi başaran Polli daha sonra yere iniyor. Gerçekleştirdiği bu akıl almaz macera sonrası açıklama yapan Polli başarısının başkalarına ilham kaynağı olmasını umduğunu belirterek, “Onların dağlarına tırmandım fakat aynı zamanda onlara doğru uçtum” dedi.

Polli’nin kullandığı rüzgar pelerini wingsuit adı verilen özel bir tulum kullanarak sporcuların havada durmasını ve uçmasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiş bir giysi.

İşte o anlar:

15:07
 // Lambiri
elembir değil, lambiri olacağıdı...
18 Nisan 2013 15:07
14:26
 // hayalin hakkını vermek
Çılgınlık falan değil, adam hayallerinin hakkını vermiş. Elime geçen ilk fırsatta, aliminyum iskeletli, elebirden flanör yapıp, bizim oradaki dik tepeden uçmayı deneyeceğim. Hayallerimi dizginleyemiyorum. Bu arada ben uçayım da isteyen deli, isteyen manyak, isteyen çılgın desin. Varsın bir yerlerim kırılsın. Kamikaze dalışı olursada elbet bir müslüman fatiha okur....
18 Nisan 2013 14:26
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler