YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu 7 ilde yaşayanlar dikkat!
Meteoroloji, yarın yedi il için sağanak uyarısı yaptı, vatandaşları sel ve baskınlara karşı tedbirli olunması konusunda uyardı.
Bu 7 ilde yaşayanlar dikkat!
18 Şubat 2011 / 20:41 Güncelleme: 18 Şubat 2011 / 20:47

Yarın Antalya çevrelerinde kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış; Tunceli, Bingöl, Elazığ ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli yağmur; Tunceli ve Bingöl'ün yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji İşleri Genel müdürlüğünden yapılan ''meteorolojik uyarı''ya göre, bu gece saatlerinden itibaren Güney Ege kıyılarında (İzmir, Aydın, Muğla); yarın sabah ve öğle saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yarın akşam saatlerinde Tunceli, Bingöl, Elazığ ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli yağmur; Tunceli ve Bingöl'ün yüksek kesimlerinde ise kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı öngörülüyor.

Meteoroloji yetkilileri, vatandaşları, ani sel, su baskını, sel ve yıldırım olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Öte yandan, bu gece saatlerinden itibaren Güney Ege ve Batı Akdeniz'de, yarın ise Akdeniz bölgesi geneli ile Güneydoğu Anadolu'da toz taşınımı beklendiği de bildirildi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler