YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Boyu boyuna huyu huyuna
Boyları kısa ama hayalleru uzun....
Boyu boyuna huyu huyuna
23 Nisan 2010 / 23:43 Güncelleme: 23 Nisan 2010 / 23:44

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde bir metre 20 santim boyundaki Hacı Bekir Bolat (29), kendisinden 10 santim kısa Zeynep Zan ile dünya evine girdi.
 

Uzun süredir evlenmek isteyen, 1 metre 20 santim boyundaki Bolat, aradığı eşi Konya'dan buldu. Bolat, telefonla tanıştığı aynı yaşta, kendisinden 10 santim kısa Zeynep Zan ile evliliğe karar verdi.
 

Hacı Bekir Bolat ile Zeynep Zan için Sorgun'da Belediye Düğün Salonunda düzenlenen törene Belediye Başkanı Ahmet Şimşek de katılarak, çiftin nikah şahitliğini yaptı.
 

Şimşek, Hacı Bekir Bolat'ın kendilerinin evladı olduğunu, yıllardır belediyeye gelip, evlenmek istediğini söylediğini hatırlattı.
Şimşek, ''Bugüne kadar araştırdık ancak ona uygun birisini bulamadık. Onlar kendileri birbirini buldular. Bizlere de bu iki güzel insanın düğünlerini yapmak kaldı. Düğününü belediye olarak biz üstlendik. Diğere tüm mobilyaları ve beyaz eşyası Sorgun'un hayırsever esnafı tarafından karşılandı'' dedi.
 

Çok mutlu olduğunu, mutluluktan dili tutulduğunu ifade eden Bolat ise, ilçede yayınlanan bazı gazetelerde evlenmek istediğine ilişkin çıkan haberlerin internet sitelerine de düşmesi sonucunda Zeynep Zan'ın kendisini telefonla arayıp, tanıştıklarını bildirdi. Bolat, daha sonra kendisinin Konya'ya giderek, yüzyüze tanıştıklarını, bir süre gezdikten sonra da evlenmeye karar verdiklerini bildirdi.
 

8 aylıkken babasını kaybeden Hacı Bekir Bolat'ın ailesinin de fakir olması nedeniyle yeterince beslenememesi nedeniyle gelişme gösteremediği, daha sonra tedavi ettirilmek istendiğinde ise zamanının geçtiği, bu nedenle de tedavisinin yapılamadığı kaydedildi.
 

Genç çiftin, hayırseverler tarafından kiralanan evde kalacakları, evin kirasının ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanacağı kaydedildi. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler