YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böylesi ancak Türkiye'de olur
Olay Antalya'nın en işlek caddesinde yaşandı... Caddede yürüyen 54 yaşındaki kadının kafasına pencere çerçevesi düştü hem de camı ile birlikte... Görüntüler ise olay yerindeki bir güvenlik kamerasından...
Böylesi ancak Türkiye'de olur
02 Temmuz 2010 / 15:38 Güncelleme: 02 Temmuz 2010 / 15:38

Antalya'da şehrin en işlek caddesinde yürüyen 54 yaşındaki kadının kafasına bir binanın 8'inci katından camı ile birlikte pencere çerçevesi düştü. Çerçevenin kafasına düşmesiyle bir anda yere yığılan yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı...

Antalya'da yaya trafiğinin en yoğun olduğu Kazım Özalp Caddesi'nde 54 yaşındaki Havva Kaleli faturalarını yatırmak için yürümeye başladı. Bu sırada iş merkezinin 8'inci katında bulunan pencere çerçevesi yerinden çıkarak boşluğa düştü. Önce bir ağacın dalına çarpan çerçeve ardından yürüyen Kaleli'nin kafasına düştü. Kendisini bir anda yerde bulan Havva Kaleli'nin yardımına çevrede bulunan vatandaşlar koştu. Kafasında ve elinde kesikler bulunan 54 yaşındaki kadın, olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı. Kaleli'nin hayati tehlikesinin bulunmadığı kafasında ve elinde kırıklar olabileceği açıklandı.

Bu arada polis ekipleri olay yerinde incelemelerde bulundu. Pencere çerçevesi belediyenin temizlik ekipleri tarafından olay yerinden kaldırılırken yaklaşık 30 metreye yayılan cam parçaları temizlendi.

Olayı gören vatandaşlar ise çerçevenin düşmesine inanamadıklarını belirtirken, "Türkiye'de insanın başına ne zaman ne düşeceği belli olmuyor. Bu tür işlek caddelerdeki binaların her zaman kontrolden geçmesi gerekiyor" dediler.

Öte yandan olay çevrede bulunan bir dükkanın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde yaşlı kadının yavaş bir şekilde yürürken pencerenin üzerine düşmesi sonucu önce sendelediği ardından yere düştüğü görülüyor.


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler