YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böyle seçim vaadi görülmedi
Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nun Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkan adaylarından Dr. Alp Kızılsu'yu destekleyen eski başkan Latif Aral Aliş, seçimi kazanmaları halinde tüm delegelere silah hediye edeceğini açıkladı.
Böyle seçim vaadi görülmedi
31 Ocak 2015 / 18:00 Güncelleme: 31 Ocak 2015 / 20:17

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nun Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkan seçimi yapılırken, toplantı sırasında son derece ilginç olaylar yaşandı.

Dr. Alp Kızılsu ve Bülent Torpil'in aday olduğu seçimde Kızılsu'yu destekleyen eski başkan Latif Aral Aliş, genel kurulda yaptığı toplantıda, "Güzel liste kazanırsa tüm delegelere silah hediye edeceğim" dedi. Aliş'in bu sözlerine, aralarında Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Abdi Üstünsalih'in de bulunduğu çok sayıda delege tepki gösterdi.

Torpil'e 106, Kızılsu'ya 51 oy çıktı

Daha sonra yapılan oylama sonucunda, 159 delegenin 106'sından oy almayı başaran Bülent Torpil, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nun yeni başkanı oldu. Diğer aday Dr. Alp Kızılsu ise 51 oy topladı. 2 oy da boş çıktı.

O sözler için rapor tutuldu

Kongre öncesi favori gösterilen Kızılsu'nun seçimi kaybetmesinde, eski başkan Aliş'in tüm üyelere silah vaadinde bulunmasının büyük rol oynadığı ifade edildi. Bu arada, büyük tepki çeken sözleri nedeniyle Latif Aral Aliş hakkında rapor tutulduğu da belirtildi.

Yeni federasyon başkanı Bülent Torpil'in yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Erhan Türkay, Ali Rıza Bilgin, Yavuz Kızılçullu, Memduh Aslan, Mahmut Kulein, Kadri Akgün, Melis Giraud, Ahmet Vecihi Başar, Murat Yılmaz, Hakan Çetin, Dilaver Azim, Ali Ulvi Uca, Yaşar Kale, Ahmet Hasan Cansever.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler