YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böyle olay ancak Türkiye'de olur!
Böyle olay ancak Türkiye'de olur!
13 Kasım 2009 19:41
Aracının bulunmadığı bir tarihte Boğaz Köprüsü'nden 2 defa gişe ücreti ödemeden geçtiği gerekçesiyle ceza kesildi.

Muğla'nın Ortaca ilçesinde belediyede işçi olarak çalışan ve hayatında bir kez otobüsle İstanbul'a gittiğini belirten Bülent Keser'e, aracının bile bulunmadığı bir tarihte Boğaz Köprüsü'nden 2 defa gişe ücreti ödemeden geçtiği gerekçesiyle ceza uygulandı.

Alınan bilgiye göre, Ortaca Belediyesi'nde 6 yıldır kepçe operatörü olarak çalışan 32 yaşındaki Bülent Keser'e, Ulaştırma Bakanlığı Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü Ana Kontrol Merkezi Başmühendisliğinden ceza tebligatı gönderildi.
Tebligatta, ''48 RD 758 plakalı otomobille Boğaziçi Köprüsü'nden 9 Mart 2003 ve 4 Eylül 2003 tarihlerinde gişe ücretini ödemeden geçtiği'' bilgisinin yer aldığını kaydeden Keser, idari para cezasıyla birlikte toplam 67 lira 50 kuruşa ulaşan borcun 15 gün içerisinde ödemesinin istendiğini söyledi.

Yaşamı boyunca İstanbul'a bir kez gittiğini ve o seyahati de otobüs yolcusu olarak yaptığını anlatan Keser, ''Tebligat geldiğinde çok şaşırdım. Yazıda, benim 9 Mart 2003 saat 12.23'de ve 4 Eylül 2003 saat 16.08'de İstanbul'daki köprüden geçip, gişe ücretini ödemediğim belirtiliyor. Benim köprüden bahsedilen araçla geçmem mümkün değil. Bahse konu tarihte benim aracım yoktu. Dahası, İstanbul'a hayatımda bir kez gittim o da otobüsle'' dedi.

Otomobilini 2006'da aldığını anlatan Keser, hatanın plakanın yanlış okunmasından veya belirtilen tarihte köprüden geçen aracın sahte plaka taşıyor olmasından kaynaklanıyor olabileceğini ifade etti. Keser, hatanın düzeltilmesi için ilgili kurumlara başvuruda bulunacağını kaydetti.

Bu arada, Muğla Emniyet Müdürlüğü yetkilileri 2006 yılına kadar Keser'in üzerine kayıtlı bir araç bulunmadığı bilgisini doğruladılar
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler