YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böyle düğün pastası hiç görmediniz
İstanbul sebze ve meyve halinde kabzımallık da yapan ses sanatçısı Siirtli Özkan’ın oğlu Yunus Savukduran hayatını Kübra Ekinci ile birleştirdi.
Böyle düğün pastası hiç görmediniz
19 Mayıs 2013 / 10:48 Güncelleme: 19 Mayıs 2013 / 10:55

Çiftin bir düğün salonunda yapılan düğününe 1500 davetli katıldı. Takı kuyruğunda ve düğün salonunda haremlik selamlık uygulaması yapılarak kadınlar ve erkekler ayrı ayrı  oturdular. Ünlü ses sanatçılarının da sahne aldığı düğün töreni sırasında en ilginç an ise  ortaya gelen yedi katlı  düğün pastasıydı.  

Baba Siirtli Özkan dükkanından getirdiği mevsimlik sebze meyvelerle yedi katlı bir düğün pastası hazırlatmıştı. Çift sembolik pastayı kestikten sonra birbirlerine meyve ikram ettiler. Damat Yunus Savukduran “Bu düğün pastası bizim ailede bir gelenek, bereket ve tazeliği sembolize ettiği için böyle bir pasta yapıyoruz” dedi. Düğüne gelen davetliler gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını dile getirerek “Obezite, şeker  ve kolesterol hastalarının yoğun olduğu ülkemizde sebze ve meyvelerden oluşan böyle bir pastanın çok akla yatkın, oldukça da sağlıklı” diye konuştular . Düğünde davetlilere bol bol meyve ikramı yapıldı..

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler