YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bolu'da soba faciası: 1 ölü
Bolu'da soba faciası: 1 ölü
28 Ocak 2010 15:14
Sobaların yanmasıyla beraber sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenmelerde bir hayli arttı. Bolu'da bugün 1 kişi daha karbonmonoksit zehirlenmesinden hayatını kaybetti...

Bolu'da akraba ziyaretine gittikleri evde kalan iki kişi sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenirken, bir kişi hayatını kaybetti.

Olay, merkeze bağlı Okçular Köyü'nde meydana geldi. Aile büyüklerine ziyarete giden Emre Güler (17) ve dayısı Ayhan İlgen (32), gece misafirliğe gittikleri evde kalmaya karar verdiler. Aynı odada yatan dayı ve yeğen gece sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiler. Sabah torunlarının kalkmadığını gören anneanne odaya girdiğinde korkunç manzara ile karşılaştı. 32 yaşındaki torunu Ayhan İlgen olay yerinde hayatını kaybederken, 17 yaşındaki yeğen Emre Güler ise yaralı olarak İzzet Baysal Köroğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak yoğun bakıma alındı. Acılı Baba Cabir İlgen ise fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Köy Muhtarı Mustafa Kalaycı, "Aile sabah saat 10:00 civarlarında çocuklar kalkmadığı için şüphelendiler. Daha sonra zehirlendiklerini öğrenince 112 Acil Servis ekiplerine haber verdiler" dedi.

Bolu'da son bir hafta içinde karbonmonoksit gazından zehirlenen üç kişi hayatını kaybederken, iki kişi de yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler