YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bolu'da şaşırtan doğum
Bolu'da şaşırtan doğum
18 Mayıs 2010 15:17
16 gün geç doğan erkek bebek doğuma giren doktoru ve annesini hayrete düşürdü.

Bolu'da 16 gün geç doğan bebek dişleriyle birlikte doğunca ailesi ve doktorları şaşkına uğrattı.

Anne Esra İlhan, 'Biraz daha gecikseydi herhalde damaklarını tamamlayıp gelecekti" derken, doktorlar ise bebeklerde dişlerin 5 aylıktan itibaren oluşmaya başladığına dikkat çekti...

Dişleriyle doğdu!

BOLU’da, 16 gün geç doğan erkek bebeğin 2 dişinin olması doğuma giren doktoru ve annesini şaşırttı. İlk bebeğini dünyaya getiren Esra İlhan, “Herhalde biraz daha dursaydı damakları tamamlayıp da gelecekti” dedi.

Bolu’ya bağlı Karacasu Beldesi’nde yaşayan elektrik ustası 23 yaşındaki Oktay İlhan ve ev kadını 19 yaşındaki Esra İlhan, 2 yıl önce evlendi. Esra İlhan dün doğum yapmak için Özel bir hastaneye yatırıldı. Esra İlhan sezaryenle 3 kilo 800 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirirken, bebeğin alt damağında önde iki dişinin olduğunu gören Opr. Dr. Cengizhan Kolata şaşırdı. Mustafa Can adı verilen bebek annesinin kucağına verilirken, Esra İlhan bebeğine hayretler içerisinde baktı. Bebeğinin emerken göğsünü ısırdığını söyleyen Esra İlhan, “Herhalde biraz daha dursaydı damakları tamamlayıp da gelecekti. Emerken ısırıyor ama ne yapalım. 16 gün gününü geçmişti. Doktorlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Dede Rasim İlhan ise, “Babası da alt damağında iki dişi olarak doğdu. Aynısı torunumda da var. Babası baktı aynısı görünce heyecanlandı” dedi.

Opr. Dr. Cengizhan Kolata bebeklerde dişlerin normalde 5 aylıkken çıktığını belirtti. Opr. Dr. Kolata, “Yaklaşık 12 yıldır uzman hekimim bu meslek hayatında ikinci kez gördüğüm bir olay. Multi faktöriyel olduğunu düşünüyoruz. Babasında da varmış daha önceden. Çok nadir görülen bir şey ama bebeğimiz gayet sağlıklı” diye konuştu.

Milliyet

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler