YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bölge bölge 5 günlük hava durumu
Bölge bölge 5 günlük hava durumu
Bölge bölge 5 günlük hava durumu
11 Mayıs 2008 / 14:19 Güncelleme: 11 Mayıs 2008 / 00:00


Türkiye’nin büyük bölümünde bugün de bahar yağışları görülecek. Hafta başından itibaren sıcaklıklar yurt genelinde 2 ila 4 derece artacak. Bölge bölge 5 günlük hava durumu:


HAFTANIN İLK GÜNLERİ YURTTA HAVA;


12.05.2008; (PAZARTESİ) İÇ ANADOLU’NUN KUZEYDOĞUSU, ORTA VE DOĞU KARADENİZ İLE DOĞU ANADOLU’NUN KUZEY VE DOĞUSU YAĞIŞLI, YURDUN İÇ, GÜNEY VE BATI BÖLGELERİ PARÇALI VE AZ BULUTLU GEÇECEK.


13.05.2008; (SALI) YURDUN KUZEYDOĞU KESİMLERİ ÇOK BULUTLU, RİZE ARTVİN, HOPA, KARS ARDAHAN, AĞRI VE IĞDIR ÇEVRELERİ KISA SÜRELİ SAĞANAK YAĞIŞLI, DİĞER BÖLGELERİMİZ PARÇALI AZ BULUTLU GEÇECEK.


HAFTA ORTASINDA (ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE) YURDUN İÇ VE BATI BÖLGELERİNDE BAHAR MEVSİMİNE UYGUN YAĞIŞ GEÇİŞLERİNİN GÖRÜLECEĞİ TAHMİN EDİLMEKTEDİR.


Türkiye’nin büyük bölümünde bugün de bahar yağışları devam ediyor. Rüzgarlar ülke genelinde hafif ve batıda hava açarken, sıcaklıklar da yükseliyor. Yarın doğuda yağış yeniden kuvvetlenebilir.


İstanbul bugün parçalı bulutlu, yarın hava daha açık ancak rüzgarlı olacak. Ankara’da bulutlanma artıyor, kısa süreli bahar yağmurları görülebilir. İzmir yarın da açık olacak ancak poyraz kuvvetlenerek havayı serinletebilir. Bursa bugün hafif yağmurlu, Adana bulutlu olacak, Adana’nın kuzeyinde kalan ilçelerde de kısa süreli bahar yağmurları görülebilir. Bugün İstanbul 19, Ankara 17, İzmir 23, Bursa 18, Adana 23 derece.


* Marmara bugün parçalı bulutlu, hafif rüzgar beraberinde sıcaklık biraz daha artıyor. Güneyde Balıkesir-Bursa civarında hafif yağmur görülebilir. Yarın bölgede hava daha açık olacak, ancak poyraz sert esebilir. Bugün Edirne 21, Sakarya 20, Çanakkale 19 derece.


* İç Anadolu’da bugün hafif bahar yağmurları var. Rüzgar bölge genelinde hafif, ancak yağışla birlikte sıcaklık Sivas’ta 13 dereceye kadar iniyor. Yarın da bölgenin doğusunda Sivas-Kayseri-Niğde boyunca yağışlar devam edebilir. Bugün Konya 14, Eskişehir 16 derece.


* Ege kıyıları hafta sonu da açık, Kütahya ve iç kesimlerde ise bulutlanma fazla olacak ve bahar yağmurları görülecek. Yağmur Afyon’da daha kuvvetli yağabilir. Yarın bölge genelinde hava açık olacak, ancak kıyılarda sert esecek poyraz havayı biraz serinletecek. Bugün Denizli 22, Muğla 21, Kütahya 16 derece.


* Akdeniz’de bugün bahar yağmurları ile birlikte güneş de sıklıkla görülebilecek. Bugün Hatay-Osmaniye ve Kahramanmaraş boyunca yağmur kuvvetli yağabilir. Antalya 22 derece...


* Güneydoğu’da bugün Gaziantep, Diyarbakır ve Batman civarında hafif yağmur bekleniyor. Diyarbakır 24 derece.


* Doğu Anadolu’da bugün yağışlar hafifledi ancak Van-Hakkari arasında yağmur bir ara kuvvetli yağabilir. Yarın bölge genelinde yağışların kuvvetlenmesi bekleniyor. Bugün Erzurum ve Van 11, Malatya 18 derece.


* Karadeniz’in batısı daha ılık, iç kesimlerde bahar yağmurları var, bugün Kastamonu-Samsun-Tokat arasında yağmur kuvvetli yağabilir, diğer yerlerde ise yağışlar hafif. Yarın Rize-Artvin arasında kuvvetli yağış bekleniyor. Bugün Trabzon ve Bolu 15, Samsun 14 derece.


İŞTE BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK HAVA


 

 YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler