YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bölge bölge 5 günlük hava
Bölge bölge 5 günlük hava
Bölge bölge 5 günlük hava
04 Mayıs 2008 / 13:18 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde bahar mevsimine uygun, aralıklarla sağanak yağış geçişleri bekleniyor. İstanbul'da sağanak yağış bekleniyor. Bölge bölge 5 günlük hava:


Kısa yağış geçişleri var


Bünyamin Sürmeli'nin yorumuyla


Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde bahar mevsimine uygun, aralıklarla sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Yağışların Marmara' nın kuzey ve doğusu, Ankara'nın kuzey ve batı çevreleri, Kütahya, Eskişehir ve Çankırı'da etkili olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklık, kuzey ve doğu bölgelerde 2 ile 4 derece artacak, batı bölgelerde 1 ile 3 derece azalacak. Rüzar, kuzey ve kuzeybatı, yurdun güney ve doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.Meteorolojik uyarı!Yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla devam eden sağanak yağışların marmaranın kuzey ve doğusu, Ankara'nın kuzey ve batı çevreleri, Kütahya, Eskişehir ve Çankırı'da etkili olacağı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (lokal su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.


BÖLGE BÖLGE DURUM


Marmara'da sıcaklık 1-2 derece azalıyor. Bölgesel kısa süreli sağanak yağışlar görülebilir. Pazar günü yer yer yağışlar devam edecek. Sıcaklık da 15 derecelere gerileyecek.


Ege'nin iç kesimleri yağışlı. Yağış etki alanını pazar günü biraz genişletecek ve sıcaklık da kıyı kesimlerde 20 derecenin altına inecek.


Akdeniz'de sıcaklık yine yüksek ancak pazar gününden itibaren azalıyor. Antalya çevrelerinde 20 derecelere inmiş olacak.


İç Anadolu da yağışlı. Pazar günü yağış sağanağa dönüyor. Göller yöresi çevresinde su baskınlarına dikkat.


Karadeniz'de bölgesel sağanak yağışlar var. Orta Karadeniz'de özellikle pazartesi günü aşırı yağışlar su baskınlarına yol açabilir.


Doğu Anadolu da sağanak yağışlı. Bölgenin kuzeyinde gece sıcaklıklar 0'ın altına iniyor. Yağış pazartesi günü kesiliyor.


Güneydoğu Anadolu'da yağış yok ancak bulutlar biraz artıyor. Sıcaklık 25 derecelerde.


İSTANBUL'DA SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR


Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini bildirdi. Yıldırım, yaptığı açıklamada, kentin özellikle Anadolu yakasında ve İstanbul'un kuzey ilçelerinde görülecek yağışların yer yer etkili olmasının beklendiğini söyledi. Yıldırım, yağışların İstanbul'da yarın da aralıklarla devam edeceğini belirterek, sağanak yağışların oluşturacağı su baskınlarına karşı yetkilileri ve vatandaşları tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyardı.


Mustafa Yıldırım, salı günü İstanbul'da yağış beklenmediğini kaydetti. Hava sıcaklıklarının da yarın en yüksek 18 derece olacağı bilgisini veren Yıldırım, salı gününden itibaren hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerine ulaşacağını bildirdi.


 İŞTE BÖLGE BÖLGE 5 GÜNLÜK HAVA HARİTALARI
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler