YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum'da kurtarma çalışmaları
Bodrum'da kurtarma çalışmaları
29 Ocak 2011 11:04
Bodrum'da kurtarma çalışmaları sürüyor...

Muğla Valisi Fatih Şahin, Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşanan selle ilgili hasar tespit çalışmalarına, sabah başlanacağını bildirdi.

Vali Şahin, Bodrum'un Ortakent-Yahşi beldesine gelerek çalışmaları yakından izledi. İncelemelerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Şahin, selde can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu söyledi.

İlçedeki tüm belediye ekiplerinin sel nedeniyle çalıştığını belirten Şahin, ''İşbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Afet İl Müdürlüğü ekipleri de bölgeye geldi. Onlar da çalışmalara katıldı'' dedi.

Ortakent-Yahşi ve Bitez beldelerindeki çok sayıda ev ve iş yerini su bastığını ifade eden Vali Şahin, şöyle konuştu:

''Sabah hasar tespit çalışmalarına başlayacağız. Şu anda belediyelerin iş makineleri kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen ihbar telefonları azaldı. Ancak ekiplerimiz sabaha kadar çalışacak. Zarar gören köprüler de onarılacak. Tüm Bodrum halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.'' 
 
PROTEZ BACAKLI SELZEDE KURTARILDI

 
Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ise kurtarma çalışmaları için tüm ekiplerin seferber olduğunu belirterek, ''Beldemiz şu anda çok kötü durumda. Sabaha kadar ekiplerimizle birlikte çalışacağız. Büyük bir afet yaşadık'' dedi.

Öte yandan, Ortakent-Yahşi beldesinin sahil kesimindeki çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Evlerinin ikinci katlarına çıkan vatandaşlar, belediyelerin iş makineleri ve itfaiyenin ortak çalışmalarıyla kurtarıldı. Protez bacağı olan ve evinde mahsur kalan bir kişi, sedyeyle iş makinesine taşındı ve daha sonra hastaneye götürüldü.

Yaşları küçük iki çocuk ve bir bebek de yine iş makinelerine konularak bölgeden uzaklaştırıldı. Evlerini su basan çok sayıda vatandaş, belediye ekiplerinden yardım istedi. Ortakent sahilindeki bir sitede mahsur kalan ve aralarında çocukların da bulunduğu 10 kişi, AKUT ekiplerince kurtarıldı. Kurtarılan vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Yollarda sel sularına kapılan araçlar ise ekipler tarafından kurtarıldı. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler