YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum'da feci yangın!
Bodrum'da feci yangın!
25 Şubat 2013 16:39
Muğla’nın Bodrum ilçesi Ortakent Yalıkavak yolu üzerinde bulunan bir mobilya mağazası alev alev yandı.

Ortakent - Yalıkavak yolu üzerinde Taş dizayn, dekorasyon ve Mobilya mağazası işçilerin tadilat için izalosyon yaptığı sırada meydana geldi. Alevlerin bir anda mağazanı depo kısmını sarmasıyla birlikte yangın bir anda alev topuna dönüştü. Yangın yaklaşık 3 saat sürdü. Çok sayıda itfaiye aracının katıldığı yangına Çağdaş holdik’e ait su kamyonları ve su mikserleride yangın için seferber oldu. 2013 yılının sezon ürünlerinin yandığı ve yaklaşık 500 bin liyanın üzerinde maddi hasar meydana geldiği öğrenildi. Bazı işçiler ise yangın sırasında dumandan zehirlendi. Zehirlenen işçiler ambulanslarda ayakta tedavi edildi. Çoğunlukla ahşap malzemelerinin bulunduğu depo kül oldu.

Mağaza sahibi Ali Harman (60) alevlerin birden yükseldiğini ifade ederek, “Depo izalasyonu için işçiler çalışıyordu. Birden bire depodan dumanlar yükselmeye başladı. Yangına müdahale ettik ama söndüremedik. İtfaiyeye haber verdik. Yaklaşık 3 saat sürdü söndürme çalışmaları. 2013 yılı için getirdiğimiz yeni bahçe dekorasyon ve mobilya malzemelrimiz vardı hepsi kül oldu”dedi.

Öte yandan işletme sahibi çalışan 5 işçiyi jandarma ekipleri ifadelerine başvurdu. Mağzada çalışan işçiler ise mağaza içine alevlerin sıçramaması için büyük çaba sarf etti.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler