YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum'da da seferler iptal!
Bodrum'da da seferler iptal!
18 Nisan 2012 18:13
Saatteki hızı 87 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle Bodrum'dan Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası ile Datça'ya düzenlenen feribot seferlerinin iptal edildiği bildirildi.

Bodrum'da gece başlayan ve aralıksız süren fırtınanın saatteki hızı 87 kilometreye ulaştı. Fırtına, Bodrum'da günlük yaşamı ve ulaşımı olumsuz etkiledi. Bodrum Feribot İşletmeciliği yetkililerinden alınan bilgiye göre, kuvvetli fırtına nedeniyle Bodrum'dan Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası ile Datça'ya düzenlenen feribot seferleri iptal edildi.

Bu arada, Ortakent-Yahşi ve Turgutreis beldelerinde kuvvetli fırtına nedeniyle bazı ağaçlar yerinden söküldü, dalgalar sahil kısmında bulunan bazı iş yerlerine kadar ulaştı. Kumbahçe sahili ile Bodrum Limanı'nda bulunan bazı tekneler fırtına nedeniyle batma tehlikesi geçirdi. Bazı işletmeciler, sahildeki şezlonglarını dükkanlarının camlarının önüne koyarak önlem aldı.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kuvvetli fırtınanın akşam saatlerinden itibaren fırtınaya dönüşerek süreceğini ve yarın etkisini yitireceğini bildirdi.

Öte yandan Muğla-Marmaris karayolunda çok sayıda reklam tabelası devrildi. Polis ekipleri, yola devrilen tabelaların kaldırılması için karayolları ekiplerine bilgi verdi. Şiddetli yağış nedeniyle Muğla-Denizli-Marmaris-Datça, Fethiye-Antalya karayollarında çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası yaşandı.

Muğla Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, rüzgarın saatteki hızı Datça'da 137, Fethiye'de 88, Bodrum'da 87, Yatağan'da 75 kilometreyi buldu. (AA)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler