YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bodrum sele teslim oldu
Bodrum sele teslim oldu
28 Ocak 2011 20:06
Bodrum'da etkili olan yağışlar nedeniyle birçok araç sular altında kaldı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde etkili olan şiddetli yağışın ardından yaşanan sel nedeniyle, çok sayıda araç sel sularına kapıldı. Ev ve işyerlerinde su baskınları yaşanırken, sel sularına kapılan araçlardan 4'ü kurtarma ekiplerince kurtarıldı.

Sabah saatlerinde başlayan ve akşam da etkisini sürdüren şiddetli yağış nedeniyle, yaklaşık 10 araç sel sularına kapıldı. Araçlar, iş makineleri ve belediye ekipleri tarafından kurtarılmaya çalışılıyor. Sel sularına kapılan araçlardan 4'ünün kurtarma ekiplerince kurtarıldığı öğrenildi.

Bu arada, Bodrum ve beldelerindeki çok sayıda derenin de taştığı ve yolların sular altında kaldığı bildirildi. Ortakent beldesinde bir işyerini su bastığı ve içeride işçilerin bulunduğu öğrenildi. AKUT ekiplerinin, ihbar gelen yerlere ulaşmaya çalıştığı kaydedildi.

SELE KAPILAN ARAÇLARI KAMERALAR GÖRÜNTÜLEDİ

Öte yandan, Bitez beldesinde, sel sularına kapılarak sürüklenen iki araç, iş makineleri tarafından kurtarıldı. Araçların içinden çıkan vatandaşlar, suların içinde güçlükle yürüyerek kurtuldu. Sel sularına kapılan 2 aracı ve onları kurtarma çalışmalarını saniye saniye görüntüledi.

Turgutreis beldesinde de bir köprü çökerken iki araç dereye yuvarlandı. Araçları kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Şiddetli yağış nedeniyle, Bodrum-Bitez karayolu da trafiğe kapatıldı. İtfaiye ekipleri, yolun girişinde bekleyerek, sürücüleri uyarıyor.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler