YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Böcek yiyerek hayatta kaldılar
Böcek yiyerek hayatta kaldılar
20 Ocak 2015 07:13
Antalya'da kaybolan yabancı uyruklu üç öğrenci, 5 gün sonra bulundu Öğrencilerin, nehir suyu içip böcek yiyerek hayatta kaldıkları belirtildi.

Antalya'da Likya Yolu yürüyüşüne çıktıktan sonra kaybolan biri İngiliz, ikisi Hollandalı 3 üniversite öğrencisi, 5 gün sonra helikopterle kurtarıldı. Üniversite öğrencisi olan ve değişim programıyla Türkiye'ye gelen Hollandalı Marje de Grott adlı genç kız, erkek arkadaşları Hollandalı Frisa Ann Antony de Vries ve İngiliz David James Alan Mackie (22) ile birlikte 5 gün önce Kemer ilçesinde Likya Yolu yürüyüşüne çıktı.

Öğrencilerden biri, 2 gün sonra 112 Hızır Acil servisini arayarak kaybolduklarını söyleyince alarm verildi. İki helikopter ve 70 kişilik ekip, kayıp öğrencileri aramaya başladı. Dün 11.38'de Acil Çağrı Servisi'ni arayan gençler "Helikopteri gördük ama o bizi görmedi" dedi. 

Sağlık durumları iyi

Ankara Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'ndan uzman kurtarma timi de Antalya'ya geldi. 200 kişilik grup bölgeyi karış karış ararken, Afet Acil Durum Müdürlüğü'nün (AFAD) termal kameralı helikopteri ile Beldibi Kanyonu'nda 3 gencin kamera görüntüsü alındı. Öğrencilerin fotoğrafları çekilip, telsizle merkeze bildirildi. Sahil Güvenlik'e ait helikopterle merdiven sarkıtılarak 3 genç bulundukları yerden alındı.

Kemer Devlet Hastanesi'ne götürülen gençlerin açlık ve susuzluğa bağlı olarak böbrek fonksiyonlarının yüksek olduğu tespit edildi. Gençler sıvı tedavisinin ardından taburcu edildi. Yaşamdan umutlarını kesmediklerini belirten gençler, "Suyumuzu ve yiyeceğimizi dikkatli kullandık. Yanımızdaki keçi boynuzundan yedik" diye konuştu. 

 

SABAH

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler