YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir yanda Osmanlı duyarlılığı, diğer yanda İsrail barbarlığı
İşgalci İsrail'in uyguladığı zulüm dayanılmaz noktalara gelirken akıllara Osmanlı yönetimindeki Kudüs geliyor. Bakın atalarımız Kudüs'ü yönetirken nasıl bir hoşgörü göstermiş...
Bir yanda Osmanlı duyarlılığı, diğer yanda İsrail barbarlığı
01 Aralık 2014 / 12:35 Güncelleme: 01 Aralık 2014 / 13:09

Bir yandan Osmanlı'nın tarih yazan duyarlılığı diğer yandan işgalci İsrail'in zulmü...

Katil İsrail'in Filistinlilere uyguladığı zulüm her geçen gün artarak devam ediyor. Hemen hemen hergün işgalci İsrail'in, Filistinlilere ait evleri yıktığı haberleri geliyor. Kural tanımaz İsrail'in bu zulümlerine ise Türkiye'den başka ses çıkaran yok. 

Bir zamanlar Osmanlı'nın hakimiyetinde olan Kudüs İsrail'in insanlık dışı zulmü karşısında direnirken akıllara o soru geliyor: Osmanlı olsaydı ne yapardı?

rs1-175.jpg

Fotoğrafta ne mi oluyor dersiniz! İşgalci İsrail Mescid-i Aksa Külliyesi'nin içine surların dışından vinç bırakıyor. Ve içeri bırakılan vinçler Filistinlilere ait binaları yıkıyor.

rso.jpg

Bu fotoğraf da Osmanlı hoşgörüsünün adeta bir örneği. Zira Osmanlı yönetimindeki Kudüs'ün batı girişine zamanında LA İLAHE İLLALLAH İBRAHİM HALİLULLAH (Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. İbrahim Allah'ın dostudur) yazdırılmış. Hristiyan ve Yahudilere gösterilen hoşgörünün kanıtı olan bu levha hala orada durmakta...

osmn.jpg

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

cmm.jpg

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler