YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir "Umut" hikayesi
30 Ağustos 2008 tarihinde Antalya-Serik karayolunda bir otobüsün çarpması sonucu komaya giren ve üzerinden hiçbir kimlik çıkmayan genç, aylarca hastanede tedavi gördükten sonra kendisine sahip çıkan Gülsüm Kabadayı'nın evinde annesini bekliyor.
Bir "Umut" hikayesi
06 Şubat 2010 / 16:30 Güncelleme: 06 Şubat 2010 / 16:30

Geçirdiği kaza sonucu aklaşık 500 gündür yatağa bağımlı ve bilinci kapalı olarak yaşayan ve Umut ismi verilen gencin, aylar sonra söylediği ilk Türkçe kelime 'anne' oldu. Hiç tanımadığı Umut'a 1.5 yıldır bakan Gülsüm Kabadayı, "Yaşamaz denen Umut, hergeçen gün iyiye gidiyor. İnanıyorum ki, annesini bulabilirsek Umut ayağa bile kalkabilir" dedi.  
 

30 Ağustos 2008 tarihinde Antalya-Serik karayolunda bir otobüsün çarpması sonucu komaya giren ve üzerinden hiçbir kimlik çıkmayan genç, aylarca hastanede tedavi gördükten sonra kendisine sahip çıkan Gülsüm Kabadayı'nın evinde annesini bekliyor. Kaza sonrası vücudunun hiçbir yeri tutmayan ve bilinci tamamen kapanan Umut'un, 500 gün sonra ilk kelimesi 'Anne' oldu. Umut'un uyruğu ta tam olarak bilinmiyor.. 
 
KEMİK YAŞI 17 
Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nin yoğun bakımında iken hiçbir yakınının gelmediği ve akrabası bulunmayan kimliksiz gence aynı hastanede yakını bulunan Gülsüm Kabadayı sahip çıkmıştı. Kimliksiz gence hastanede 'Umut' ismi verilirken, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun yardımıyla kimlik çıkarılmış ve 'Mustafa Öz' ismi konulmuştu. Kemik yaşının 17 olduğu belirlenen ve konuşamayıp yürüyemeyen Umut ile ilgili Özbekistan'da kaybolan 'Alexander Kitaev' olabileceği ihtimali üzerine polis, çalışma başlatmış ancak bir sonuç alınamamıştı. 
 
ANNE DENİNCE GÖZLERİNİ KIRPIYOR 
Umut, yaklaşık 500 gün sonra ise ilk kez konuşup, 'anne' dedi. 1.5 yıldır bakımını üstelnidği Umut'u üç çocuğundan ayırmadığını belirten koruyucu anne Gülsüm Kabadayı, "Devlet büyükleri ve yetkililerden ailesinin bulunması yönünde yardım istiyorum. Trafik kazası geçirdiğinde 30 kiloydu, hiçbir yeri tutmayıp, bilinci de kapalıydı. Rusça'ya bir ara tepki verir gibi olsa da, fark ettik ki anne denilince gözlerini kırpmaya başladı. Anne dedikçe her geçen gün biraz daha iyiye gitti. Doktorlar yaşamaz dedi ama Umut'un gözleri ışıl ışıl. Bunun bir sebebi var. O sebep de anne sevgisi. 70 kiloya kadar geldi. Ben inanıyorum ki annesi bulunursa ayağa bile kalkacak" dedi. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler