YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir soba faciası daha: 3 ölü
Bir soba faciası daha: 3 ölü
13 Şubat 2012 09:20
Hatay'ın İskenderun ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen hamile bir kadın, kızı ve annesi hayatını kaybetti.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 9 aylık hamile kadın ile kızı ve annesi yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, eşi Mardin'de uzman çavuş olarak görev yapan 9 aylık hamile Hamide Arık, doğumuna kısa süre kalması nedeniyle bir süre önce 3 yaşındaki kızı Irmak ile İskenderun ilçesine bağlı Kışla köyünde bulunan annesi Nilüfer Tosun'un (55) evine yerleşti.

Karahüseyinli köyündeki kız kardeşi Mine Telli, gün boyu telefonla ulaşamadığı annesi, kız kardeşi ve yeğeni için kaygılanarak komşularını aradı.

Komşuları da kapıyı kimsenin açmaması ve evden ses gelmemesi üzerine şüphelenerek pencereyi kırarak içeri baktıklarında 9 aylık hamile Arık ile kızı Irmak ve büyükanne Nilüfer Tosun'un hareketsiz yattığını gördü.

Komşuların durumu haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, girdikleri evde 9 aylık hamile kadın ile kızı ve annesinin cansız bedenleriyle karşılaştı.

Sağlık görevlileri, Hamide Arık ve karnındaki bebeği ile kızı Irmak ve annesi Nilüfer Tosun'un sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüğünü belirledi.

Cenazelerin, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildiği bildirildi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler