YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir pitbull vahşeti daha
Bir pitbull vahşeti daha
02 Kasım 2009 21:57
Pitbul cinsi köpek, 11 yaşındaki ilköğretim 4. sınıf öğrencisine saldırdı. Öğrenci yoğun bakımda.

Adana'da pitbul cinsi köpeğin saldırıp yerde sürüklediği 11 yaşındaki Ece Erboğa'yı, 7 kişi köpeğin elinden güçlükle kurtardı. Hastaneye kaldırılan Erboğa, ilk müdahalesinin ardından tedavisinin ardından yoğun bakıma alındı.

 Merkez Yüreğir ilçesi Yamaçlı Mahallesi 606 sokakta üzerinde meydana gelen olayda; Sabancı İlköğretim Okulu 4. sınıfta okuyan Ece Erboğa, okul çıkışında eve giderken sokakta başıboş şekilde gezen pitbul cinsi köpeğin saldırısına uğradı.

Köpeğin boynundan ısırıp yerde sürüklediği çocuğu, çevredeki vatandaşlar güçlükle kurtardı. 7-8 kişinin köpeğe demir çubuk, sopa ve taşlarlar vurmasına rağmen köpek küçük kızın boğazını bırakmadı. Güçlükle köpeğin elinden alınan küçük kız, çevredeki vatandaşlar tarafından Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İlk müdahalesi acil serviste yapılan çocuk, daha sonra yoğun bakım servisine alındı.

Küçük kızın babası Cemil Erboğa, olayın ardından büyük şok yaşadıklarını söyledi. Baba Erboğa, "Böyle bir köpek sokağa bırakılır mı ? Bunu bırakanlar vicdansız. Çocuğun durumunun netleşmesinin ardından şikayette bulunacağım" dedi.

Çocuğu kurtarırken üzeri kan olan ve parmağı kırılan bir vatandaş ise "Köpek kitlenmişti. Çocuk kanlar içindeydi. Elimizden geldiğince kurtarmaya çalıştık. Bu köpekler yasak olmasına rağmen herkesin elinde var. Yetkililerin bu duruma el atması lazım. Bugün komşumuzun çocuğunun başına gelen bu olay yarın bizim başımıza da gelebilir." diye konuştu.

Ece Erboğa'yı köpeğin elinden kurtaranlardan İzzet Karayaz ise "Bağırtıları duyunca hemen koştum. Köpek kızın boğazından tutmuştu. O sırada çevredekiler köpeğe vuruyorlar ama bırakmıyordu. 7-8 kişi kurtaramadı. Demirler, sopalar ve taşlarla vurmamıza rağmen bırakmadı. Sersemleyince köpeğin elinden güçlükle kızı alabildik. Mahallede köpek gezdirenler var ama kimse ses çıkarmıyor." ifadelerini kullandı.

Küçük kızı ısıran köpek, daha sonra Yüreğir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Köpeğin hayvan barınağına verileceği bildirildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler