YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir küstü pir küstü
Bir küstü pir küstü
Bir küstü pir küstü
24 Temmuz 2008 / 08:46 Güncelleme: 24 Temmuz 2008 / 00:00

7 yaşındayken kendisine bisiklet almadıkları için ailesine küsen Bursalı Suat Tek, 23 yıldır yakınlarına tek kelime etmedi. Yalnızca okulda ve askerde arkadaşlarıyla konuştu.Suat Tek, kendisiyle görüşen muhabire de yazılı yanıtlar verdi.

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir köyde oturan 30 yaşındaki Suat Tek, bisiklet almadıkları için küstüğü ailesi ve yakınlarıyla 23 yıldır konuşmuyor. İlköğretimde okurken öğretmen ve arkadaşlarıyla konuşarak iletişim kuran Tek, evine döndüğünde ise suskunluğa gömüldü. Lisede de öğretmen ve arkadaşlarıyla konuşan Tek, ailesi, yakınları ve köy sakinleriyle konuşmama inadını sürdürdü.


Asker arkadaşlarına ulaşan Tek ailesi, çocuklarının askerdeyken arkadaşlarıyla konuştuğunu öğrenince iyice şaşkına döndü. Tek, bütün bu sürede ailesiyle sadece yazılı olarak iletişim sağladı. Tek, evlendiğinde bile nikah memurunun "Eş olarak kabul ediyor musun" sorusuna, yazıyla "evet" yanıtı vermiş. Konuşmadığı için eşinden boşanmak durumunda kalan Tek, boşanma işlemlerinin yürütüldüğü mahkemede de yine yazılı olarak derdini anlatmış. Tek ailesi ise çocuklarının bu tutumundan dolayı son derece üzgün. YENİŞAFAK

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler