YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir günlüğüne kral oldu!
Bir günlüğüne kral oldu!
17 Kasım 2009 16:48
Bursa'lı genç 1 günlüğüne kral oldu.

Singapurlu bir turist sayesinde tanıştığı Singapurlu kızla dünya evine giren Bursa'lı genç, Singapur'da 4 ayrı kral elbisesi giyerek 1 günlüğüne kral oldu. Ülkenin en büyük camisinde dünya evine giren Ramazan Cingöz düğünde 12 bin Singapur doları topladı.

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde yaşayan 29 yaşındaki Ramazan Cingöz, 2007 yılında Çinli bir kız ile tanıştı. Ancak Çinli kız arkadaşına örf ve adetlerinin uymadığını söyleyen Cingöz bu kızdan ayrıldı. Cingöz, daha sonra Bursa'da arkadaş olduğu bir turist sayesinde Singapur havaalanında çalışan Malezya asıllı 26 yaşındaki Surianawati Mohamed ile tanıştı.
Yıldırım aşkı ile birbirlerine tutulan çift evlenmeye karar verdi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve bir işadamının yardımıyla Singapur'a giden Cingöz, kız arkadaşı Surianawati Mohamed ile ülkenin en büyük camiisi Sultan Camii'nde dillere destan bir düğünle dünya evine girdi.

Düğünde 4 ayrı kral kıyafeti giyen Cingöz, ülkenin adetlerine göre 1 günlüğüne kral ilan edildi. Bin 200 kişinin katıldığı düğünde davetlilere 7 çeşit yemek ikram edildi. Cingöz'ün Bursa'da bulunan ailesi ise düğüne katılamazken, internet üzerinden canlı olarak izledi. Bir süre Singapur'da çalışmayı hedefleyen Cingöz, "Burada Türkleri çok seviyorlar. Osmanlı İmparatorluğu'ndan çok bahsediyorlar. Burada yaşam çok güzel. Ülke geliri Türkiye'ye göre çok yüksek. Yemekleri güzel. Herkes İngilizce konuşuyor" dedi.

Razaman Cingöz'ü ülkede bulunan gurbetçiler düğünde yanlız bırakmadı. Singapur Türkiye Büyükelçisine 2 kez görüşme talebinde bulunan Cingöz, talebinin kabul edilmemesine ise tepki gösterdi. Gencin Bursa'da bulunan annesi Emine Cingöz ise, Singapurlu gelin ile bir an önce tanışıp görüşmenin hayalini kuruyor. Abileri Mustafa ve İzzet ise kardeşlerinin yolunu gözlüyor. Singapur'dan gelin alıp Türkiye'den damat vermenin gururunu yaşayan abiler, "Bir an önce dönmesini istiyoruz. Türk örf ve adetlerinin başka ülkelerde yaşaması güzel bir şey" dediler.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler