YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir damla su için bin 300 kilometre pedal çevirecekler
Bir damla su için bin 300 kilometre pedal çevirecekler
30 Mayıs 2016 10:10
Su israfı ve hareketsiz yaşama dikkat çekmek için bin 300 kilometre pedal çevirmek üzere yola çıkan Hilmi Çetin ile Saadettin Aladağ, Antalya'nın Demre ilçesine geldi.

İnegöl’de yaşayan emekli devlet memuru Hilmi Çetin ile Saadettin Aladağ, insanların hareketsiz yaşamı ve yapmış oldukları su israfına dikkat çekmek amacıyla, bin 300 kilometre pedal çevirecek. 

Antalya’dan başlayan maratonları sırasında Demre ilçesine gelen Aladağ ve Çetin, sırasıyla, Fethiye, Dalaman, Bodrum, Kuşadası, İzmir, Ayvalık, Balıkesir ve son olarak İnegöl’e ulaşmak için toplamda bin 300 kilometre pedal çevirecek. İnegöl Belediyesi’ne bağlı lisanslı sporcu olan iki arkadaşın bu yolculuğu yaklaşık bir hafta sürecek.

Amaçlarının, gelecek kuşakların yaşayacağı su sıkıntısına dikkat çekmek olduğunu söyleyen Hilmi Çetin, ‘Ülkemizde su bilinçsiz bir şekilde harcanıyor. 

Gelecekte çocuklarımız, torunlarımız böyle giderse bir damla suya muhtaç kalacaklar. Suyun alternatifi yok. Lütfen su israfından kaçınalım, geleceği düşünerek hareket edelim” dedi.

Bisiklet sürmenin oldukça sağlıklı bir aktivite olduğunu dile getiren Saadettin Aladağ da, “Diyabet hastalarının hareketsiz yaşamamaları gerekiyor. 

Sağlıklı bir yaşam için spor yapmak gerekiyor. Biz farkındalık oluşturmak için bin 300 kilometrelik bir yolculuğa çıktık. Umarım hedefimize ulaşmış oluruz” diye konuştu.


İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler