YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir babanın en zor kararı
Bir babanın en zor kararı
01 Aralık 2009 15:29
Eşinin arabası nehre uçan adam kazayı gördüğünde hayatının en zor kararını vermek zorunda kaldı.

Eşinin arabası nehre uçan adam kazayı gördüğünde hayatının en zor kararını vermek zorunda kaldı.

13 yaşındaki oğluyla birlikte eve dönerken kullandığı Mazda marka otomobili ile nehre uçan Vanessa Horton'un kocası hayatı boyunca unutamayacağı acı bir karar verdi.

Stacy Horton, nehrin derinliklerine doğru batan arabadan çıkmış karısını suyun üstünde yardım isterken görünce, karısının yardımına koştu...

Batan otomobilden çıkmayı başaramayan 13 yaşındaki Silva için ise artık çok geçti. Gecenin karanlığında burun üstü dibe batmakta olan otomobildeki oğlunu kurtarmak için çok geç kaldığını fark eden baba, "Nehre dalıp onu kurtarmak istedim ancak yapamadım. Çok derindeydi. Vanessa da boğulmamak için yardım istiyordu. Önce onu güvenli bir şekilde sudan çıkardım. Geriye döndüm ancak sadece çok uzaktaki farların soluk ışığını görebildim" diye anlatıyor yaşadığı şoku...

Acılı baba sözlerini şöyle sürdürdü: "Artık sadece onun gittiğini kabul etmek zorundayım. Böyle bir karar vermemiş olsaydım üçümüzün hayatını birden tehlikeye atacaktım. Yapabildiğim tek şey  Vanessa'yı kurtarmak oldu."

Yeni Zellanda'da yaşanan trajik olayda Silva ve arkadaşıyla, köpeklerini arabasına alan Vanessa Horton'u eşi Stacy Horton kendi arabasıyla takip ediyordu. Bay Horton karısının arabasını evine çok yakın bir noktada yakaladı ve kazaya ilk müdahale eden kişi oldu.

Talihsiz olayda oğullarını kaybeden çift, geçtiğimiz pazar günü cesedi sudan çıkarılan Silva'nın son derece dışa dönük ve dost canlısı bir çocuk olduğunu ve yaşanan kazanın büyük bir haksızlık olduğunu söylüyor.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler