YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir at eti skandalı daha...
Adana'daki at eti skandalının ardından bir at eti skandalı da Adıyaman'dan geldi...
Bir at eti skandalı daha...
23 Ocak 2010 / 14:24 Güncelleme: 23 Ocak 2010 / 14:26

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde bir kasabın atları keserek vatandaşlara sattığı iddiası üzerine jandarma soruşturma başlattı. Atların kesilerek bu atların etlerinin satıldığı yönünde ihbar alan Jandarma ekipleri, atların kesildiği bölgede yaptıkları araştırmada, kesilen atların iç organları ve derisiyle karşılaştı.

Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren jandarma ekipleri, Kahta ilçesinde kasaplık yapan bir kişinin bu olayı gerçekleştirdiği yönünde bilgilere ulaştı.

Gerger ilçesi Hz.Uzeyir (A.S) türbesinin bulunduğu kırsal bölgede, harabede kesildiği iddia edilen atların, derileri ve iç organları kesilen bölgede bulunuyor. Atların kesildiği harabe içersinde kan izleri yer alırken, atların işkembeleri toprağa gömüldü. Dört adet atın derisi ve kafatasının biri türbesinin bulunduğu kırsal bölgede, üçü ise Çobanpınar mevkiinde bulunuyor.

Görgü tanığı Bilal Doğan, at kesildiğinin tesadüf üzerine öğrenildiği belirterek, atı kesin kişilerin araçlarının çamura saplanmasından dolayı olayın ortaya çıktığını söyledi.

Doğan, "Derisini soyup eti götürürken şahısların araçları çamura saplanıyor. TPAO'da çalışan işçilerden yardım is
tiyorlar. Onlarda Sutepe muhtarına bilgi veriyor. Şahıslar, 'İneklerinin ayağı kırıldığı için kesmek zorunda olduklarını ve çamura saplandıklarını' söylüyorlar. Arkadaşlar yardım için geliyorlar ve birde bakıyorlar ki inek değil, at kesilmiş. Atı kesip millete yediyorlar. Ben kafasını da, iç organlarını da gördüm. Kafasını toprağa gömdük. Derisi ve iç organları burada zaten. Şahıslar kestikleri dört atı kestikten sonra çamura saplandıkları için olay ortaya çıktı. Kesilen atların üçü Çobanpınar, birisi ise burada bulunuyor" dedi.

Bilal Doğan, olay yerinde jandarma ekiplerinin gerekli çalışmayı yaptıktan sonra görgü tanıklarının ifadesini aldığını dile getirdi.

Jandarma yetkilileri olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü belirtirken, gözaltına alınan kimsenin olmadığı fakat şüphelilerin belirlendiği öğrenildi.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler