YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir annenin en acı itirafı
Bir annenin en acı itirafı
19 Ekim 2009 22:24
Bebeğinin ölümüne neden olduğunu düşünen kadın polise başvurdu...

Kendi bebeğinin ölümüne neden olduğunu düşünen anne, vicdanının sesine kulak verip polise başvurdu. Uyumadığı için 5 aylık bebeğinin biberonuna uyku ilacı attığını itiraf eden anne, bebeğinin kesin ölüm nedeninin belirlenmesini istedi.

Sancaktepe'de geçtiğimiz yıl meydana gelen olayda, 17 yaşındaki Serap A.'nın, K.A. ile gayri meşru ilişkisi sonrası bir erkek çocuğu dünyaya geldi. Ancak, 5 aylık Arda isimli bebeğin ölmesi üzerine Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Olay günü bebeğinin neden öldüğü konusunda bilgisinin olmadığını belirten Serap A. soruşturmayı yürüten Kartal Cumhuriyet Savcılığı tarafından "Adli Kontrol" verilerek serbest bırakılmıştı.

Bir yıl aradan sonra dini nikahla başka birisiyle evlenen Serap A., bebeğinin biyolojik babası K.A ile geçtiğimiz günlerde tartıştı. Serap A, bunun üzerine polise, bebeğinin ölüm nedeni ile ilgili bütün bildiklerini anlatacağına dair, elektronik posta gönderdi. İhbarı dikkate alan Sancak Tepe Çocuk Büro polisleri dün, belirtilen adrese giderek Serap A'yı gözaltına aldı. Bir yıl içerisinde adli kontrollerini yapmadığı öğrenilen Serap A., ifadesi alındıktan sonra Kartal Adliyesi'ne sevk edildi.

Serap A'nın savcılıktaki ifadesinde, olay günü 5 aylık bebeği Arda'nın uyuması için mamasına uyku hapı kattığını, bu yüzden ölmüş olabileceğini belirttiği öğrenildi. Serap A., ifadesinin alınmasından sonra tekrardan Adli Kontrol verilerek serbest bırakıldı. Arda bebeğin ölümü ile ilgili "Taksirle Adam Öldürmek" suçundan yürütülen soruşturmanın, Adli Tıp Kurumu'ndan ölüm raporunun gelmediği için tamamlanamadığı öğrenildi.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler