YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir alkış intihardan vazgeçirdi
Bir alkış intihardan vazgeçirdi
07 Mart 2010 17:59
İntihar etmek için 8 katlı bir hastanenin çatısına çıkan genç, vatandaşlardan alkış alınca intihardan vazgeçti.

Konya'da intihar etmek için 8 katlı bir hastanenin çatısına çıkan genç, vatandaşların kendisini alkışlaması ardından intihardan vazgeçti.

Alınan bilgiye göre, olay, Karakurt Mahallesi Taşkapu Medrese Sokak'ta bulunan Özel Kızılay Ticaret Borsası Hastanesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, şizofreni hastası olduğu öğrenilen Ersin Türe (22) tedavi olacağını söyleyerek hastaneye geldi. Asansörle hastanenin 8. katına çıkan Türe, buradan da binanın teras kısmına çıktı. Terasın yan tarafına kadar gelen genç, üzerindekileri çıkararak duvarın üzerine çıktı. Durumu gören vatandaşlar, polis ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, gerekli önlemi aldıktan sonra şahsı ikna etmek için çatıya çıktı. Türe, zaman zaman kendisini duvardan aşağıya sarkıttı.

Yaklaşık 2 saat inmemek için direnen Ersin Türe, aşağıda bekleyen yaklaşık 300 kişiye seslenerek, "Beni bir kere alkışlarsanız atlamaktan vazgeçerim." dedi. CİHAN

Vatandaşların alkışlaması üzerine şahıs atlamaktan vazgeçti. Gencin atlamaktan vazgeçtiğini gören yaklaşık 150 vatandaş, Ersin Türe'yi görmek için hastanenin kapısının önünde bekledi. Polis ekipleri, genci arka kapıdan çıkararak emniyete götürdü.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler