YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binlerce çocuk namaza durdu
'7 Yaşında Namaza Başlıyorum' etkinliği Fatih Camii'nde 7 - 8 bin civarında çocuğun katılımıyla gerçekleşti. Tüm- Din- Der'in organize ettiği etkinlikte çocuklar Kur'an- ı Kerim tilavetiyle gönülleri mestetti.
Binlerce çocuk namaza durdu
07 Ekim 2013 / 07:30 Güncelleme: 07 Ekim 2013 / 09:54

Tüm Din Hizmetleri Derneği, Hazreti Peygamber'in 'Çocuklarınız 7 yaşına geldiğinde onlara namazı öğretin' Hadis-i Şerif'inden yola çıkarak düzenlediği '7 Yaşındayım Namaza Başlıyorum' etkinliği düzenlendi.

Ailelerin katılımınının Peygamberimizin bereketi olduğunu söyleyen Tüm Din Hizmetleri Derneği Başkanı Metin Kaçar, dernek olarak çıkış noktalarının Peygamberimizin '7 yaşına geldiklerinde çocuklarınızı namaza alıştırın' hadisi olduğunu belirtti.

Katılım belgesi verildi

Kaçar caminin içi ile dışının ve avlusunun dolduğunu belirterek, katılımcı sayısının 7-8 binlerde olduğunu söyledi. Katılımcı açısından hedefledikleri sayıya ulaştıklarını kaydeden Kaçar, çocuklara, hayatlarında her zaman hatırlayacakları bir günü yaşatmak istediklerini anlattı.

Mevlit ve ilahi okudular

Konuşmaların ardından çocuklardan Serkan Özsoy, Ertuğrul Holoğlu, Ali Haydar Kostak Kur'an-ı Kerim, 9 yaşındaki Emirhan Erbil ise Mevlid-i Şerif'in bir bölümünü okudu. Kız çocuklarından oluşan Güngören Kuyulu Cami İlahi Korosu da çeşitli ilahileri seslendirdi. Etkinlikte, çocuklar 2 rekatlik namazı birlikte kıldı. Necip Fazıl Belge, ezan okudu, Ahmet Emre Belge de camide bulunan bütün çocuklara, sembolik namaz kıldırdı.

Aileler çok mutlu

Etkinliğe katılan kişilerden Yusuf Yılmaz 5 yaşından beri oğluna namazı sevdirmeye çalıştığını söyledi. Yılmaz, ' Çocuklarımızın bu şekilde yapılan etkinlikler vesilesiyle dinlerini tanımaları ve sevmeleri mümkün oluyor, anne babalar olarak çok mutluluk duyuyoruz bu programlardan, inşallah devam eder' dedi. Etkinliğe babası ile beraber gelen 8 yaşındaki Taha Yağız Yılmaz namaz kıldığı için mutlu olduğunu söyledi.

 

YENİ ŞAFAK

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler