YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Binbir surat polis halk arasında
Binbir surat polis halk arasında
09 Ekim 2012 20:44
Adana'da yaklaşık 500 polis vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak için simitçi, taraftar, tatlıcı, milli piyango görevlisi kılığına girerek halkın arasına karıştı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Güven Tim ekiplerinde görevli yaklaşık 500 polis artık zanlıları yakalamak için "binbir surat" olacak. Vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak için simitçi, taraftar, sağlık görevlisi, pamuk şekerci, taksici, şeyh, temizlik görevlisi, tatlıcı, ayakkabı boyacısı, baloncu, ağa, park ve milli piyango görevlisi kılığına giren polisler Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bahçesinde basına tanıtıldı.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da tanıtım toplantısına katıldı. Coş'u polis mangası karşıladıktan sonra kılık değiştiren polisleri vali tek tek inceledi. Vali Coş, polislere sattıkları ürünlerle ilgili sorular sordu.
 
Kılık değiştiren polisler arasında en çok dikkati şeyh, ağa ve Şanlıurfa'nın yöresel kıyafetini giyen polis dikkat çekti. Polisler bu kıyafetlerle Adana'nın her yerine dağılarak vatandaşın yardımına koşacaklar.
 
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, polislerin kılık değiştirmesinin amacının vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak olduğunu belirterek, "Polis ve jandarmamız vatandaş için var. Bunun için gece-gündüz demeden 24 saat çalışıyorlar. Çalışma yaparken vatandaşın can ve mal güvenliğini daha iyi korumak için böyle kılık değişikliği de yapıyorlar. Basının bilmediği şuan Adana'da sokaklarında vatandaşlarımızın arasında onların güvenliğini sağlamak için çok sayıda polisimiz görev yapıyor" dedi.
 
Tanıtım toplantısına Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, İl Jandarma Komutanı Murat Koç ve çok sayıda emniyet mensubu katıldı.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler