25 Haziran 2018 Pazartesi
 • Altın191,331
 • BIST94.008
 • Dolar4,6906
 • Euro5,4859
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2334
 • İstanbul23 °C
 • Ankara27 °C
 • İzmir30 °C
 • Konya26 °C
 • Adana29 °C
 • Antalya28 °C
 • Diyarbakır36 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri29 °C
 • Kocaeli21 °C
 • Şanlıurfa36 °C
 • Gaziantep31 °C
 • İçel30 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bin acemi kasap hastaneye koştu
Her Kurban Bayramında olduğu gibi bu bayramda da acemi kasaplar hastanelere akın etti. Bayramın birinci günün kendinin yaralayarak hastaneye koşan acemi kasapların sayısı 1000'i geçti.
Bin acemi kasap hastaneye koştu
25 Ekim 2012 / 10:47 Güncelleme: 25 Ekim 2012 / 16:55

SAKARYA'DA 32 KİŞİ

Sakarya'da 1 saat içinde 32 kişi, kurban kesimi sırasında kendini yaralayarak hastanelere başvurdu.

Şehrin çeşitli ilçelerinde bayram dolayısıyla kurbanlıklarını kesmeye çalışan vatandaşlar, kesim sırasında çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelerde tedavi altına alındı.

Bıçakla yaralanan ya da kurbanlığı devirmeye çalıştığı sırada darbe alan 32 kişi, kentteki çeşitli hastanelere başvurdu.

Özel araçları ve ambulanslarla hastanelere giden acemi kasaplar, yoğunluğa neden olurken, yaralıların çoğu, ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

BARTIN'DA 23 KİŞİ

Bartın'da kurban keserken yaralanan 22 kişi hastanelerin acil servislerine başvurdu.

İl genelinde kurban kesmeye çalışan veya kasaplara yardım etmek isteyen vatandaşlar, acemiliklerinin kurbanı oldu.

Çeşitli yerlerinden yaralanan 22 kişinin, Bartın Devlet Hastanesi'nde ve ilçe hastanelerinde tedavi altına alındığı öğrenildi. 

YOZGAT'TA 56 KİŞİ

Kurban Bayramı'nın ilk gününde, Yozgat'ta kurbanlıklarını kesmeye çalışan 56 kisi hayvan darbeleri ve kesici aletlerle yaralandı.

Yozgat Devlet Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kurbanlıklarını keserken yaralanan 56 kişi, hastanenin acil servisinde tedavi altına alındı.

Kurbanlık hayvanların boynuz ve tekme darbeleri ile kesici aletlerden yaralanan bazı vatandaşların bir kısmı ayakta tedavi edilerek taburcu edilirken, bazıları da gözlem altına alındı.

 Bir boğanın boynuz darbeleriyle yaralanan 1 kişinin ise durumunun ağır olduğu öğrenildi.

KOPAN PARMAĞINI ALDI HASTANEYE KOŞTU

Kocaeli'de kurbanlığı kesmeye çalışırken, dolanan ipin parmağını kopardığı bir kişi, kopan parmağını tutarak geldiği hastanede ameliyata alındı.

Kullar Mahallesi'nde dolanan kurbanlık ipinin parmağını koparması üzerine, kopan parmağını elinde tutarak bir yakınıyla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne gelen Ahmet Ata, burada yapılan ilk müdahalenin ardından Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Ata, kopan parmağının tekrar yerine dikilmesi için ameliyata alındı.

Bu arada, kentte kurban kesimi sırasında çeşitli yerlerinden yaralanan 51 kişi de hastanelerin acil servislerine akın etti. Çoğu el ve parmaklarından bıçakla yaralanan acemi kasapların bazıları da kurbanlıkların boynuz ve ayak darbeleriyle yaralanarak hastanelere başvurdu.


-''Acemi kasap vardı ya, işte o benim''-


Kesim sırasında yaralanan vatandaşlardan 24'ü Kocaeli Devlet Hastanesi, 18'i İzmit SEKA Devlet Hastanesi, 9'u da Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne müracaat etti.

Hastanelerin acil servislerine başvuran acemi kasaplar, yapılan ilk müdahaleden sonra taburcu edildi.

Kurban kesimi için hazırlık yaptığı sırada elini kesen Mustafa Koç da hastanedeki tedavisinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, acemilik yüzünden kazayla elini kestiğini belirterek, ''Hani acemi kasap vardı ya, işte o benim'' şekline espri yaptı.

Eline 7 dikiş atılan Koç, ''Daha kurban kesimine başlamamıştık, bıçak elimdeydi dalgınlıkla bıçağı elime vurdum'' dedi.

KIRIKKALE'DE 104 KİŞİ

 Kırıkkale'de kurbanlıklarını kesmeye çalışan vatandaşlar, kesim sırasında çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelerde tedavi altına alındı.

Kurban kesimi sırasında kesici aletlerle ya da hayvan darbeleriyle yaralanan 105 kişi, kentteki çeşitli hastanelere başvurdu.

Özel araçlar ve ambulanslarla hastanelere giden acemi kasaplar yoğunluğa neden olurken, yaralıların bir kısmı ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

AYDIN'DA 40 KİŞİ

Adıyaman'da kurban keserken yaralanan yaklaşık 40 kişi hastanelere başvurdu.

Alınan bilgiye göre, Adıyaman'da kurban kesmeye çalışırken yaralanan acemi kasaplar, kentteki çeşitli hastanelerin acil servislerine müracaat etti.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde görevli Doktor Gazi Narcı, sabahtan itibaren kurban keserken yaralanan kişilerin hastanelerine gelmeye başladığını belirtti.

Gelen yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığını aktaran Narcı, şu bilgiyi verdi:

''Bir vatandaşımızın ayağı kırıldı. Diğerleri ise küçük el kesmelerinden ibarettir. Vatandaşlarımızın bu işi ehline bırakmaları gerekiyor. Ayrıca, umuma açık yerlerde de kurban kesmemeleri gerekiyor.''

Yaralılardan Mustafa N. de kurban keserken diğer arkadaşının bıçağına maruz kaldığını belirterek, zaman zaman bu tür yaralanmaların olabileceğini dile getirdi.

Necati D. ise kurban keserken parmağını kestiğini ve böyle bir olayın ilk kez başına geldiğini aktardı.

Ali K. da kurbanlık ineği yere yatırırken altında kaldığını ifade ederek, bu sırada ayağının kırıldığını anlattı.

Bu arada hastane yetkilileri, şimdiye kadar yaklaşık 40 kişinin hastanelere başvurduğunu belirtti.

DENİZLİ'DE 110 KİŞİ

 Denizli'de kurbanlıklarını kesmeye çalışırken yaralanan 110 kişi, hastanelerde tedavi altına alındı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kent merkezinde ve ilçelerde kurban kesmeye çalışan 110 kişi, acemiliklerinin kurbanı oldu. Kesici aletlerle ya da hayvan darbeleri sonucunda yaralanan vatandaşlar, kentteki çeşitli hastanelere başvurdu.

Hastanelerin acil servisinde yoğunluğa neden olan vatandaşların bir kısmı ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

ZONGULDAK'TA 56 KİŞ

- Zonguldak'ta kurban kesmek isterken çeşitli yerlerinden yaralanan 56 kişi hastanelere başvurdu.

Kurban Bayramı'nın birinci gününde kurbanlıklarını kesmek isterken yaralanan il merkezinde  9, Devrek'te 12, Ereğli'de 3, Gökçebey'de 5, Alaplı'da 7 ve Çaycuma ilçesinde 20 hastanelerin acil servislerine kaldırıldı.

Ayakta tedavi edilen acemi kasapların, taburcu edildikleri öğrenildi.
 

 

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler