YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bin 500 lirayı beğenmiyorlar!
Bin 500 lirayı beğenmiyorlar!
03 Ekim 2010 13:27
Ankara'nın Beypazarı ilçesinde hayvancılıkla geçimini sürdüren İdris Kahyaoğlu, 1.200-1.500 lira arasında maaşla çoban bulamamaktan muzdarip...Yemesini içmesini de kendisinin sağlayacağını söyleyen Kahyaoğlu, "Ücreti az buluyorlar"dedi.

Beypazarı ilçesinde koyun sahibi ağa, koyunlarına çoban aradığını bildirdi.
 Beypazarı ilçesi Dibekören köyünden hayvancılıkla geçimini sürdüren İdris Kahyaoğlu, koyunlarına çoban aradığını belirtti.

900 dolayında koyunu ve keçisi olduğunu söyleyen Kahyaoğlu, ''Kışlık çoban arıyorum ve 1.200–1.500 TL arası ücret veriyorum, bunun yanında çobanın yemesi içmesi bana ait olacak. Çoban olarak bulduğum kişiler ücreti küçümsüyorlar ama çobanlarda işinin ehli kişiler olması gerekir, bu nedenle her insana sürü teslim edilemez. Şimdiki çoban adayları lüks yatacak yer, para daha iyi olacak diyerek durmak istemiyorlar'' diye konuştu.
İdris Kahyaoğlu'nun oğlu Ahmet Kahyaoğlu ise herkesin lüks iş aradığını ifade ederek, ''Biz 1.200–1.500 TL arası ücret vereceğiz ve yemesi içmesi bize ait olacak çobanın aylığı 2 bin TL'yi geçer'' dedi.

Kahyaoğlu, koyunların Uşakgöl Yaylası'nda yayılacaklarını ve o bölgede çoban koyunlarıyla 6 köpek ve 1 eşşeğin de bulunacağını kaydetti.
 
AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler