YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bileziği işte böyle yürüttü
Kuyumcunun bir anlık dalgınlığı pahalıya mal oldu... Avcılar'da, bir kadının kuyumcu dükkanından el çabukluğu ile bilezik çaldığı anlar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.
Bileziği işte böyle yürüttü
19 Mart 2010 / 14:35 Güncelleme: 19 Mart 2010 / 14:42

Olay, Marmara Caddesindeki bir işmerkezinde bulunan kuyumcu dükkanında geçtiğimiz Çarşamba günü sabah saat 09.30 sıralarında meydana geldi. Kuyumcu dükkanının sahibi Nurullah Güney ve yanında çalışan Umut Karamahmutoğlu, sabah dükkanı açtıktan sonra altınları vitrine dizmeye başladı. Güney, altınları dizerken orta yaşlardaki bir kadının dışarıdan vitrine baktığını gördü. Kapı önüne çıkan işyeri sahibi, kadını içeriye davet etti.

Üzerinde uzun bir pardösü bulunan kadın, kendisine değeri yaklaşık 3 bin TL tutarında olan kelepçe bilezik alacağını söyledi. Bunun üzerine Nurullah Güney, bilezikleri getirip tezgahın üzerine koydu. Bilezikleri incelemeye başlayan kadın, 1000 TL'yi nakit vereceğini, kalan kısmını ise kredi kartından ödeyeceğini söyledi. Kadın bilezikleri incelerken, işyeri sahibi Güney de kredi parti pos cihazını açmak için başka bir tezgaha geçti. Bu sırada dükkanda bulunan güvenlik kamerasından habersiz olan kadın, el çabukluğuyla tezgahtaki bileziklerden birini pardösüsünün cebine koydu. Elindeki diğer bileziği ise tezgaha bırakan kadın, bilezik almaktan vazgeçtiğini söyleyip dükkandan ayrıldı. Kadın gittikten sonra altınları vitrine dizmeye başlayan Nurullah Güney, bileziklerden birinin yerinde olmadığını fark etti. Hemen güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen dükkan sahibi, sabah saatlerinde dükkana gelen kadının bileziklerden birini çaldığını belirleyerek, hemen polise haber verdi. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken, yaşadıkları karşısında şaşkına dönen Nurullah Güney başından geçenleri şöyle anlattı;

"Sabaha 09.30 sıralarında dükkanı açmıştık. Bir bayanın dışarıdan vitrine baktığını gördük. İçeri davet ettik. Kendisine bir kelepçe bilezik alacağını söyledi. Bende örnekleri teşhir etmek için tezgaha koydum. Bize, 1000 TL nakit verip, geri kalanını kredi kartından ödeyeceğini söyledi. Tezgahta kredi kartından para çekmeye çalışırken, kadın ise ikinci bir bileziği el çabukçuluğu ile alarak paltosunun cebine koymuş. Biz ilk başlarda kadından şüphelendik ancak aldığı sırada fark edemedik. Kadın dükkandan ayrıldıktan sonra bilezikleri raflara yerleştirirken, bir bileziğin eksik olduğunu gördük. Hemen kamera kayıtlarına baktık. O bayanın el çabukluğu ile bir bileziği paltosunun cebine attığını gördük. Hemen polise haber verdik. Başka meslektaşlarımızın canı yanmadan bu kadının yakalanmasını istiyoruz."

Öte yandan kadının hırsızlığı gerçekleştirirken soğuk kanlı tavırlar sergilediği gözlendi. Polis, yaklaşık 3 bin TL civarındaki bileziği çalarak, kayıplara karışan kadını arıyor. (iha)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler