YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Biber gazı ile kuyumcu soydu
Biber gazı ile kuyumcuyu etkisiz hale getirip bilezikleri çaldı... Ancak esnaf genç kızın kaçmasına izin vermedi...
Biber gazı ile kuyumcu soydu
10 Ekim 2009 / 13:01 Güncelleme: 10 Ekim 2009 / 14:47

Sivas'ta müşteri gibi davranarak girdiği bir kuyumcunun sahibini biber gazıyla etkisiz hale getiren genç kız, iş yerinden çaldığı 2 bilezikle kaçarken çarşı esnafı tarafından yakalandı.

Alınan bilgiye göre, dün akşam kent merkezindeki Paşa Camii Kuyumcular Çarşısı'nda Nebi Y. ile oğulları Muhammet ve İbrahim Y'ye ait kuyumcuya giren R.A. (24), müşteri gibi davranarak iş yeri sahibi Muhammet Y'ye bilezik ve yüzüklerin fiyatlarını sordu.

Takıları inceleyen R.A, iş yeri sahibinin kendisinden şüphelenmesi üzerine panikleyerek, çantasından çıkardığı ''biber gazını'' iş yeri sahibi Muhammet Y'nin yüzüne sıkarak etkisiz hale getirdi. R.A, iş yerinden aldığı 2 bilezikle kaçmaya başladı.

İş yeri sahibinin bağırması üzerine hırsızlık olduğunu fark eden çevredeki iş yeri sahipleri, 2 bilezikle kaçmaya çalışan genç kızı çarşının çıkışında yakalandı ve polise teslim etti.

Polis ekiplerince iş yerinden çıkarılışı sırasında, elindeki kitap ve defterlerle yüzünü kapatmaya çalışan R.A, Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere karakola götürüldü.

İş yerinin ve çarşının güvenlik kamerası görüntülerini de inceleyen polis ekipleri, genç kızın iş yerinden kaçış ve yakalanma anının çarşının güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendiğini tespit etti. 
 
DEDESİNE YARDIM ETMEK İSTEMİŞ

 
Üniversite öğrencisi olduğu öğrenilen genç kızın, polise verdiği ifadesinde, ailesinin yaşadığı maddi sıkıntıları çözmek için hırsızlık yapmaya kalkıştığını söyledi öğrenildi.

Ailelerinin masraflarını emekli olan dedelerinin karşıladığı ve son dönemlerde masraflarını karşılamakta zorlanan dedesinin bin 500 TL civarında borçlandığını anlatan R.A, dedesinin borçlarını ödemek için hırsızlık girişiminde bulunduğunu ifade ettiği kaydedildi.

R.A'nın biber gazını hırsızlık olayı için değil kendini korumak için satın aldığını söylediği de belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler