YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beşikten düşüp boğuldu!
Eda Naz, ip beşikte uyurken altındaki plastik havuza düşüp yaşamını yitirdi
Beşikten düşüp boğuldu!
24 Temmuz 2010 / 10:12 Güncelleme: 24 Temmuz 2010 / 10:28

Adana'da ip beşikte uyuyan 4 aylık Eda Naz Özer, beşiğin altında bulunan şişme havuza düşünce boğularak hayatını kaybetti.

PTT Evleri Mahallesi 3649 Sokak 12 numaralı evde oturan ve iki evliliği ile bir birlikteliğinden toplam 7 çocuğu bulunan Ayten Özer (41), 4 çocuğu ile birlikte yaşıyordu. Hava sıcaklığından dolayı bunalan çocuklarının, her yıl birçok kişinin öldüğü sulama kanallarına gitmemesi için iki gün önce eve şişme plastik havuz alan Özer, havuzu, 4 aylık bebeği Eda Naz'ın ipten yaptığı beşiğinin altına koydu. İçi suyla doldurulan havuzda gündüz Özer'in büyük çocukları oyun oynayıp serinledi.

Ancak gece Eda Naz beşiğine yatırılıp uyutulduğunda havuz beşiğin altından çekilmedi ya da içindeki su boşaltılmadı. İddiaya göre gece saat 01.30 sıralarında minik bebek hareket edince beşikten altta bulunan su dolu havuza düşerek boğuldu.

Bu sırada başka odada uyuyan anne Ayten Özer, kızını kontrol etmeye geldiğinde havuzdaki cesediyle karşılaşınca sinir krizleri geçirdi. Acılı kadın, kızını sudan çıkarırken, feryatlarına koşan komşuları ise ambulans çağırdı. 112 Acil Servis doktoru yaptığı muayenede minik Eda Naz'ın öldüğünü belirledi. Minik bebeğin cesedi ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

"KEŞKE EVLATLIK VERSEYDİM"
Evlere temizliğe giderek çocuklarına bakmaya çalışan Ayten Özer, "Keşke havuzu almasaydım" diyerek ağladı. Eda Naz'ın babasının kendilerini terk ettiğini anlatan acılı anne Özer, "Eda'nın babası ile 3 yıl yaşadık, sonra çekip gitti. Kızımın mama parasını bile vermedi. Nerede olduğunu dahi bilmiyorum. Eda Naz doğduğunda komşularım ?Bakamazsın evlatlık ver' dediler. Ama ben yavrumdan ayrılamadım. Keşke evlatlık verseydim" dedi.

Cumhuriyet Savcısının şüpheli bulduğu olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. (Habertürk)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler