YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beşiktaş'ta gürültü cinayeti
Beşiktaş'ta otomobil içinde müzik dinleyen grubu uyaran Erkan Altıntaş, çıkan kavgada bıçaklanarak öldürüldü.
Beşiktaş'ta gürültü cinayeti
22 Ekim 2012 / 19:46 Güncelleme: 22 Ekim 2012 / 22:39

Beşiktaş'ta otomobilleri içerisinde yüksek sesle müzik dinleyen 3 arkadaşı uyaran 19 yaşındaki Erkan Altıntaş’ın bıçaklanarak öldürüldü. Altıntaş'ın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Kastomonu'ya götürüldü.

Edinilen bilgilere göre olay geçtiğimiz gece Nispetiye Caddesi'nde sabaha karşı meydana geldi. İddiaya göre üniversite öğrencisi olduğu öğrenilen bir grup, otomobilin içerisinde yüksek sesle müzik dinlemeye başladı. Müziğin sesinden rahatsız olan ve sesinin kısılmasını isteyen Erkan Altıntaş(19), söz konusu 3 kişiyi uyardı. Bunun üzerine tepki gösteren 3 arkadaş, Erkan Altıntaş’a çıkıştı. Arkadaşlarını toplayıp tekrar aynı olay yerine gelen Erkan Altıntaş, arabadaki gençlerle kavgaya tutuştu. Çıkan kavgada Erkan Altıntaş bıçaklanarak öldürüldü.

Altıntaş’ın cenazesi bugün son kez helallik almak üzere son kez evine getirildi. Cenazeyi Altıntaş’ın babası Mahir Altıntaş, annesi Fatma, kardeşi Ercan ve çok sayıda seveni karşıladı. Altıntaş için evinin önünde Kur'an-ı Kerim okundu ve helallik istendi. Altıntaş’ın babası ve annesinin gözyaşlarına boğulduğu görüldü. Helalliğin alınmasının ardından memleketi Kastamonu’ya toprağa verilmek üzere götürüldü.
Altıntaş'ın dayısı Mustafa Soyboğa olayın gerçekleştiği geceyi anlatı. Soyboğa, "Bir kadın apartmandan çıkmış ve gürültü yapmayın diye zanlılara bağırmış. Bunun üzerine Erkan da dışarı çıkmış orada tartışmışlar. Yeğenimi 12 yerinden bıçaklamışlar. Benim yeğenim kapıcı çocuğuydu. Zanlılardan bir tanesi de yan apartmanda oturuyormuş. Birbirlerini daha önce hiç görmemişler. Ve yeğenimi öldürmüşler. Benim isteğim en ağır cezayı almaları. Cinayeti işleyenlerden biriside üniversite öğrencisi” dedi.

Acılı baba ise, "Oğlum gencecikti, yıkıldık, en ağır cezayı almalarını istiyoruz” diye konuştu. Öte yandan Erkan Altıntaşı’ın bundan 3 ay önce motosiklet kazası geçirdiği öğrenildi. Altıntaş, ayağı alçılı olarak çekildiği fotoyu sosyal paylaşım sitesinde paylaşarak altına, ‘ölümden döndükten sonra çekilmiş kare’ yazılı not düştüğü görüldü.
Altıntaş’ın önümüzdeki sene askere gideceği öğrenildi.

iha

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler