YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Berat Kandili'nde 85 bin camide aynı dua edildi
Diyanet İşleri Başkanlığı bu sene farklı bir uygulamaya giderek, bugün idrak edilen Berat Kandili dolayısıyla Türkiye'nin tüm camilerinde topluca dua etme kararı aldı.
Berat Kandili'nde 85 bin camide aynı dua edildi
02 Haziran 2015 / 01:30 Güncelleme: 02 Haziran 2015 / 09:11

Türkiye genelinde 85 bin camide ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Berat Kandili programı nedeniyle bulunduğu İskeçe Çınar Camisi'nde yatsı namazına müteakip aynı dua edildi. 

Ellerin semaya af ve mağfiret için açıldığı bugünde, tüm camilerde okunan duada ilk olarak tövbe ve istiğfarda bulunuldu. 

Zihinleri, yürekleri, gayeleri, sevgileri, hüzünleri ve acıları bir kardeşler topluluğu olmak için edilen duada, birlik ve kardeşlik teması üzerinde duruldu. 

Dünyadaki savaşlar, işgaller ve katliamlara dikkat çekilen duada, "dünyanın milyonların inlediği bir enkaz olmaktan kurtarılması" için Allah'a niyaz edildi. 

Dünyayı huzur, barış ve güven içinde daha yaşanabilir bir dünya haline getirebilmek için Allah'tan yardım dilendiği duada, "Bizleri, insanlığın barış ve huzuru için hayrın anahtarı şerrin kilidi olanlardan eyle" ifadelerine yer verildi. 

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler