YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bengal kaplanı aslanı parçaladı
Bengal kaplanı aslanı parçaladı
07 Mart 2011 09:37
Ankara Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi'nde Bengal kaplarının, kafesin parmaklıklarını eğip yan taraftaki kafeste bulunan aslanı parçalayarak öldürdüğü iddia edildi.

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Hayvanat Bahçesi’nde geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir olay yaşandı

Hayvanat bahçesindeki Bengal kaplanının, bulunduğu kafesin demir parmaklıklarını eğip komşu kafese geçerek, buradaki aslanı öldürdüğü iddia edildi. Bengal kaplanını, İstanbul’da 2007’de  yapılan “Okyanus” operasyonunda çökertilen çetenin, kaçırdığı kişileri korkutmak için kullandığı öğrenildi...

İddiaya göre olay şöyle gelişti: Bengal kaplanı geçtiğimiz günlerde, gece saatlerinde bulunduğu kafesin demir parmaklıklarını eğerek, yan taraftaki aslanın kafesine geçti. Aslandan daha büyük ve kuvvetli olan Bengal kaplanı, aslanı parçalayarak öldürdü. Hayvanat bahçesi görevlileri, sabah hayvanat bahçesine geldiklerinde Bengal kaplanın kafesinde olmadığını fark ederek büyük panik yaşadı. Görevliler daha sonra Bengal kaplanının yan tarafta bulunan aslanın kafesinde uyuduğunu ve aslanı parçalayarak öldürdüğünü gördü. Görevliler daha sonra Bengal kaplanını uyuşturucu iğnelerle etkisiz hale getirerek yeni bir kafese taşıdı. Yaşanan dehşet, her gün binlerce kişi tarafından ziyaret edilen hayvanat bahçesinde “güvenlik zaafiyeti mi var?” sorusunu akıllara getirdi. Söz konusu olayın hayvanat bahçesinin ziyarete kapalı olduğu saatlerde yaşanması facianın eşiğinden dönülmesini sağladı.

Ayı kovaladı!

Hayvanat bahçesindeki bir boz ayının da kafesinden çıkarak, kafesi temizlemek isteyen bir görevliyi kovaladığı öğrenildi... Boz ayının da uyuşturucu iğnelerle etkisiz hale getirilerek kafesine geri konulduğu belirtildi. Bu olayın da hayvanat bahçesinin ziyaret kapalı olduğu saatlerde yaşandığı öğrenildi. 
Milliyet

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler