YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beldibine bu sıfat yakıştırıldı
Antalya'nın incisi Beldibi sahiline bu sıfat yakıştırıldı... Plaj dünyanın en kötü 10 plajı arasında 5. sırada yeraldı...
Beldibine bu sıfat yakıştırıldı
28 Ağustos 2009 / 13:37 Güncelleme: 28 Ağustos 2009 / 13:54
Avrupa'nın en büyük tatil sitelerinden biri olan ve Avrupalı turistlerin yönlendirilmesine büyük rolü olan Zoover tatil sitesi, Antalya'nın Beldibi sahilini “en kötü 10 plaj" arasında gösterdi.

Siteye göre, dünyanın en kötü ilk iki plajı Mısır ve Tunus'ta yer alıyor. Sahil ve denizlerinin kirli olması, gelen turistlere fazla eğlence olanağı sunamamaları ve ilginç yerlerinin bulunmaması gibi nedenlerle Mısır'ın El Kuseyr plajı ile Tunus'un Borj Cedria plajı ilk iki sırada yer aldı.

Turizm sezonunun en yüksek olduğu ve milyonlarca Avrupalının sahillere koştuğu bir sırada yayınlanan sıralamada, Türkiye'den Beldibi sahili de “en kötü 10" arasında beşinci sırada yer aldı. Zoover sitesi, Beldibi'ni “çok kalabalık, çirkin ve sıkıcı" olarak niteledi.

“En kötü 10" arasında yer alan diğer plajlar şunlar oldu: Playa Paraiso, Tenerife İspanya; Qawra, Malta; San Agustin, Kanarya Adaları, İspanya; Costa del Silencio Tenerife İspanya; Psalidi Kos Yunanistan; Sliema Malta; Anissaras Kreta Yunanistan.
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler