YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beklenen soğuk hava Şubat başında!
Uzmanlar, soğuk havanın şubatın ilk günlerinde beklendiğini belirtti.
Beklenen soğuk hava Şubat başında!
22 Ocak 2015 / 12:46 Güncelleme: 22 Ocak 2015 / 13:43

Yılbaşında soğuk hava dalgasının etkisi altında kalan Türkiye'nin özcllikle batı bölgeleri adeta kış ortasında yaz yaşıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafindan yapılan son tahminlerine göre özellikle kıyı bölgelerde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Ocak ayının son haftası ise sıcaklıklann hissedilir derecede düşmesi bekleniyor. Doğu bölgelerde de Kar yağışı etkisini arttıracak.

Soğuk havalar yine geliyor, kara kış kapıda

Özellikle Türkiye'nin batı bölgelerinde seyreden yüksek sıcaklığı küresel iklim değişikliğinin etkilerine bağlayan İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü'nden Prof. Dr. Orhan Şen, ay sonuna kadar tam anlamıyla bir kışın yaşanmayacağını belirterek "Yurt genelinde hava sıcaklıkla mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Bu seneki modeller, kışın sert geçeceğini gösteriyor dolayısıyla ay sonundan sonra sert bir kış bekliyoruz" dedi.

Haftasonu sıcaklıklar düşüyor

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Mühendisi Adil Tek ise, bu hafta sıcaklıkların üst seviyede devam edeceğini belirterek "Bugünlerde Afrika üzerinden toz taşınımı güney bölgeleri etkisi altına alacak. Haftasonu birkaç derecelik düşüşler olacak" dedi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler