YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bebek katillerine müebbet verildi!
Bebek katillerine müebbet verildi!
25 Kasım 2014 20:22
Bursa'nın Gemlik ilçesinde, evlilik dışı ilişki sonucu dünyaya gelen bebeği boğarak öldüren biyolojik aile bireylerine müebbet hapis cezası verildi.

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, evlilik dışı ilişki sonucu dünyaya gelen bebeği boğarak öldürdükleri ve daha sonra gömerek üzerine parke taşı döşedikleri iddiasıyla yargılanan bebeğin biyolojik babası ve annesi ile anneannesine ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Bebeğin babası olan polis memuru, tutuksuz yargılandığı davada karar sonrası tutuklandı.

Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, "yakın akrabayı öldürmek" ve "delilleri karartmak" suçlarından hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen bebeğin anneannesi tutuklu sanık Nuray Güven (38) ile tutuksuz sanıklar bebeğin annesi Ferda Demirtekin (21), bebeğin babası polis memuru Murat Çingiliç (38) ve bebeğin dedesi Sebahattin Güven (45) hazır bulundu.

Duruşmada, son sözü sorulan anneanne Nuray Güven, her şeyi başından sonuna kadar anlattığını belirterek, eski savunmalarını tekrar ettiğini söyledi. Bebeğin annesi Ferda Demirtekin ise daha önceki ifadelerinin doğru olduğunu savunarak "Söylediklerimin arkasındayım" dedi.

Nuray Güven'in iftirasına uğradığını söyleyen Murat Çingiliç de "Mesleğimden oldum. Boş yere bir yıl hapis yattım. Yapılanlardan hiç haberim yok. Başka kendimi nasıl anlatayım?" diye konuştu.

Sebahattin Güven ise "Hakim bey, eğer olayı bilmiş olsaydım şu an 3 kişinin katili olarak karşında olacaktım. Suçu gizlemiş değilim" dedi.

Mahkeme heyeti, toplanan deliller sonrasında, Nuray Güven, polis memuru Murat Çingiliç ve Ferda Demirtekin'e "yakın akrabayı öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, Sebahattin Güven'e de "delilleri karartmak" suçundan 5 yıl hapis cezası verdi.

Heyet, Murat Çingiliç'in kararla birlikte tutuklanmasına, Ferda Demirtekin'in de Yargıtay kararı kesinleşinceye kadar Gemlik'te denetim altında tutulmasına karar verdi.

-Olay

Gemlik ilçesine bağlı Şahinyurdu köyünde ikamet eden Ferda Demirtekin, geçen yıl haziranda Orhangazi ilçesindeki özel bir hastanede erkek bebek dünyaya getirmişti. Aileye telefon açıp aşı vurulması için bebeğin sağlık ocağına getirilmesini isteyen sağlık görevlilerinin, çelişkili ifadelerden şüphelenince polisi bilgilendirmesi üzerine ekipler, Demirtekin ile annesi Nuray Güven'i gözaltına almıştı. Kızının dünyaya getirdiği çocuğunun babasının, polis memuru Murat Çingiliç olduğunu iddia eden Nuray Güven, Çingiliç'in silahlı tehdidi ile bebeği boğarak öldürdüğünü ve daha sonra yaşadıkları evin bahçesine gömdüklerini ileri sürmüştü.

Evin bahçesinde arama yapan polis ekipleri, daha önce kazılıp toprakla kapatılan çukurda bir bebek cesedi bulmuş, olayla ilgili gözaltına alınan Demirtekin, Nuray Güven, bebeğin dedesi Sebahattin Güven ile polis memuru Çingiliç'i tutuklanmıştı. Bursa 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan zanlılardan Demirtekin, Çingiliç ile Sebahattin Güven tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler