YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayramda hava nasıl olacak?
Bayramda hava nasıl olacak?
03 Ekim 2014 06:55
Bayramda hava durumu hem güneşli hem de yağmurlu olacağı yönünde...

Bayramda hava durumu hem yağmurlu hem de güneşli olacak. Kurban Bayramı'nın genelinde yurdun kuzey kesimlerinin çok bulutlu ve aralıklı hafif yağmurlu, güney kesimlerinin ise açık ve güneşli geçmesi bekleniyor.

Kurban bayramı boyunca görülecek hava durumu raporunu meteoroloji genel müdürlüğü yayınladı. 

Bayramda hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normalleri civarında olacak. En yüksek hava sıcaklıklarının bayram boyunca yurdun kuzey ve iç kesimlerinde; Marmara, Karadeniz, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda 15 ila 22, Kıyı Ege, Güneydoğu Anadolu bölgesi ve Doğu Anadolu’nun güneybatı kesimlerinde 23 ila 27 Akdeniz kıyı kesiminde 27 ila 31 dereceler arasında seyretmesi bekleniyor.

İşte bayramda hava durumu;

Cuma (Arefe günü): Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun güneydoğu kesiminin sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Marmara bölgesinin güney ve doğu kesimlerinin kısa süreli ve hafif yağmurlu diğer yerlerin açık ve az bulutlu geçeceği, rüzgârın yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli, Marmara bölgesi ile kuzey Ege kıyılarında kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Bayramın 1. günü (Cumartesi): Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun sağanak yağışlı, Kırklareli, İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’nin Karadeniz kıyı kesimi hafif yağmurlu diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği, rüzgarın Marmara’da kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak eseceği bekleniyor.

Bayramın 2. günü (Pazar): Yurdun kuzey kesimleri ile zamanla batısının parçalı ve çok bulutlu Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunun sağanak yağışlı öteki bölgelerimizin açık ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 3. günü (Pazartesi): Yurdumuzun kuzey kesimlerinin çok bulutlu Marmara’nın güney ve doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinin hafif sağanak yağışlı diğer bölgelerimizin az bulutlu ve açık olacak. 

Bayramın 4. günü (Salı):: Bayramın son günü ise (07.10.2014 Salı) yurdun kuzey ve iç kesimlerinin çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler