YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayram tatili 12 güne çıkabilir
Bayram tatili 12 güne çıkabilir
22 Eylül 2015 11:15
9 günlük bayram tatilini değerlendirmek isteyenler dönüş tarihini 27 Eylül olarak belirleyince her yerde biletler tükendi.

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla 7.5 milyon kişi otobüslerle, 3 milyon kişi denizyolu ile 2.5 milyon kişi ise hava yolu ile seyahate çıktı. 13 milyon biletli yolcunun yanı sıra kendi aracıyla yollara dökülenleri de hesaba katılırsa 9 günlük bu tatilin dönüşünün bayağı çileli olacağı tahmin ediliyor. Özellikle dönüş biletini almayanların işi daha zor.

HAVA, KARA VE DENİZ ULAŞIMINDAKİ TÜM BİLETLER TÜKENDİ

Tatilini memleketlerinde ve tatil beldelerinde geçirmek isteyenler dönüş tarihini 27 Eylül olarak belirleyince deniz, kara ve havayolu ulaşımındaki tüm biletler tükendi.
 

DÖNÜŞ BİLETİ YOK

Ek seferlerin de dolduğunu belirten sektör temsilcileri, “Gidişlerde sorun yok. Ama herkes 27 Eylül’de dönmeye çalışıyor. Bu mümkün değil” diye konuştu.

BİLET BULAMAYANLARIN BAYRAM TATİLİ 12 GÜN OLABİLİR

Kurban Bayramı süresince ulaşım sektörünün ek seferler düzenlediğini anlatan ulaşım sektörü yetkilileri, şu değerlendirmeyi yaptı: “Şehir dışına giden cuma günü itibariyle yollara düştü. Ancak dönüş için sadece 26 Eylül ve 27 Eylül tercih edilince tüm biletler tükendi. Havayolu şirketleri talebi karşılamak için 250 ek sefer düzenlediğini açıkladı. İDO ve otobüs şirketleri de yüzlerce ek sefer koydu. Tüm bunlar yetersiz kaldı. Binlerce kişi çareyi 28 Eylül’de dönmekte buldu. Ancak bu tarih için de biletler azaldı. Şimdi 29 Eylül dönüşleri satılmaya başlandı"

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler