YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayram dönüşü lütfen dikkat!
Sabah saatlerinde iç bölgelerde sis görülecek
Bayram dönüşü lütfen dikkat!
30 Kasım 2009 / 08:03 Güncelleme: 30 Kasım 2009 / 08:12

Kurban Bayramı'nın birinci ve ikinci günlerinde yaşanan güneşli hava, İstanbul'da yerini yağışlı havaya bıraktı.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, İstanbul'da bugün hava, öğle saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı geçecek, öğle saatlerinden itibaren ise parçalı bulutlu olacak. Hava sıcaklığının da en düşük 9 derece olmasının tahmin edildiği bildirildi.

İÇ BÖLGELERDE SİS GÖRÜLECEK

Bugün ve salı günü sabah ve gece saatlerinde iç bölgelerde yer yer sis görüleceği bildirildi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugun Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa) aralıklarla hafif sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Yurdun diğer kesimleri bayramın son gününü parçalı ve az bulutlu bir havada geçirecek. Sabah saatlerinde iç bölgelerde yer yer sis olayı görülecek.

Salı günü, ülke genelinde yağış beklenmiyor. Kuzeydoğu kesimleri ile batı kıyılar parçalı çok bulutlu, diğer bölgeler parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç bölgelerde yer yer sis olayı yaşanacak. Hava sıcaklığı; yarın kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Salı günü sıcaklıklarda kuzey bölgelerde 1 ila 3 derece artış bekleniyor.

Yurdun, iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde görülecek yer yer sis olayına karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olmaları istendi.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler