YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayrak satıcısı Sarıçiçek serbest
Bayrak satıcısı Sarıçiçek serbest
16 Temmuz 2013 17:12
Taksim Meydanı'nda yapılan müdahalede gözaltına alındıktan sonra tutuklanan ve aralarında bayrak satıcısı Sarıçiçek'in de bulunduğu 8 şüpheli serbest bırakıldı.

Nöbetçi 6. Sulh Ceza Mahkemesi, Gezi Parkı eylemleri kapsamında tutuklunan 8 şüphelinin avukatlarınca dün yapılan itirazı karara bağladı.

Mahkeme,  aralarında bayrak satıcısı olduğu belirtilen Ali Sarıçiçek ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Alican Sünnetçioğlu'nun da bulunduğu 8 kişinin tahliyesine karar verdi.

Gezi Parkı olaylarına ilişkin geçen hafta gözaltına alınan 59 kişiden 8'i tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilirken, 51'i serbest bırakılmıştı.

İstanbul 33. Sulh Ceza Mahkemesi de Ali Sarıçiçek ve Alican Sünnetçioğlu'nun da bulunduğu 8 şüpheliyi "2911 sayılı Gösteri ve Yürüyüş Kanunu'na muhalefet etmek" ve "polise mukavemet" suçlarından tutuklanmasına karar vermişti.

Avukatlar tarafından dün yetkili mahkemelere müvekkillerinin serbest bırakılması istemiyle dilekçeler sunulmuştu.

Gösterilerde bayrak sattığı belirtilen Ali Sarıçiçek'in de tutuklananlar arasında olması medyada yoğun şekilde yer almış ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca dün yapılan açıklamada, Sarıçiçek’in "bayrak satmaktan" değil, "görevi yaptırmamak için direnme" ve "toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet" suçlarından tutuklandığı bilgisi verilmişti.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler