YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayırbucak Türkmenleri için hedef 46 TIR yardım
Bayırbucak Türkmenleri için hedef 46 TIR yardım
03 Şubat 2016 16:11
Kahramanmaraş'ta Hayrat Vakfı ile Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yardım kampanyası başlatıldı.

Yardım kampanyası kapsamında kentin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 12 Şubat tarihine kadar kentin plaka kodu olan 46 sayısı kadar 46 TIR dolusu insani yardım malzemesi toplanması amaçlanıyor.

Kahramanmaraş Hayrat Vakfı ile Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Ocak'ta Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine yönelik başlatılan yardım kampanyası devam ediyor. 

Kampanya kapsamında Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtulmasının 96'ncı yıldönümü olan 12 Şubat tarihine kadar kentin plaka kodu olan 46 sayısı kadar TIR dolusu insanı yardım malzemesinin toplanması hedefleniyor. 

Şu ana kadar 25 TIR dolusu insani yardım malzemesi toplanan kampanya kapsamında, 46 hedefine ulaşılması için 21 TIR malzeme ise çeşitli bölgelerde kurulan stantlarda teslim alınıyor. 

Hayrat Vakfı Kahramanmaraş Temsilcisi Muhammed Köşker, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik başlattıkları kampanya kapsamında 25 TIR dolusu insani yardım malzemesinin toplandığını belirterek, şunları söyledi:

"Hayrat Vakfı olarak Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 15 Ocak'ta Suriye'deki Bayırbucak Türkmenleri için bir yardım kampanyası başlattık. 

Kampanya kapsamında her türlü birinci ve ikinci el eşyaları alıyoruz. İnşallah hedefimiz 46. 11 Şubat'a kadar 46 TIR dolusu insani yardım malzemesini tamamlayarak sonraki gün yani kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü olan 12 Şubat'ta da törenle yardımları Suriye'deki ihtiyaç sahibi Bayırbucak Türkmenlerine göndereceğiz.

 Halkımız kampanyaya karşı çok duyarlı ama biz hedefimize ulaşmayı arzuluyoruz. Eşyaları depomuzda biriktiriyoruz. İnşallah hedefimize ulaşacağız."


DHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler